blisko

Temat: Rząd PiS

Adam Rogacki członkiem zarządu Orlen Paliwa

  • 300 plus w świeżej odsłonie. "Większa pewność odnośnie do jego ciągłego funkcjonowania"
  • Rząd wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu. Będzie inna propozycja
  • Cztery śmigłowce za więcej niż 1, 6 miliarda. "Wzmocnią znacząco nasze siły zbrojne"
  • Podatki, opłaty, akcyza. Rząd ma plan na dodatkowe miliardy
  • Zmiany w PIT, ale z warunkami

Adam Rogacki, były poseł PiS, w ciągu kilkunastu tygodni dostał drugą posadę w państwowej spółce. Jest członkiem zarządu Orlen Paliwa. Informację potwierdziło portalowi. pl biuro prasowe PKN Orlen. Rogacki zasiada również przy radzie nadzorczej spółki PL. 2012+.

"Decyzją Porady Nadzorczej do Zarządu spółki Orlen Paliwa powołani zostali Jarosław Tyc - Prezes Zarządu, Adam Rogacki a mianowicie Członek Zarządu oraz Piotr Śladowski - Członek Zarządu" - podaje spółka przy odpowiedzi na pytania. pl.

Biuro prasowe stajnie nie precyzuje, czym Rogacki ma zajmować się przy Orlen Paliwa.

"Zmiana obowiązuje od 1 04. Obecnie zgodnie z wymogami organizacji trwają prace formalne, które są naturalną wynikiem zmian w zarządzie (m. in. nad schematem czy regulaminem organizacyjnym spółki), według zakończeniu których spółka będzie mogła finalnie potwierdzić ustalony podział kompetencji poszczególnych przedstawicieli zarządu - poinformowała spółka.

Orlen Paliwa wydaje się być jedną z największych naszych organizacji sprzedażowych. Świadczy posługi w ramach hurtu paliw jak i również sprzedaży paliw płynnych (m. in. benzyn bezołowiowych i olejów napędowych). PKN Orlen posiada 100 proc. akcji w kapitale zakładowym tej spółki.

Po aferze

Adam Rogacki to pozostały były poseł PiS-u zamieszany w "aferę madrycką", który dostał pracę w korporacji Skarbu Państwa.

"Nepotyzm jest po prostu trendy". O tym, jak dyrektor Mastalerek partyjne układy krytykował

Rogacki wraz z Adamem Hofmanem i Mariuszem A. Kamińskim zostali jesienią 2014 roku kalendarzowego wyrzuceni z PiS po związku z tzw. aferą madrycką. Byli posłowie udali się w ramach parlamentarnej delegacji na posiedzenie Komisji Zagadnień Prawnych i Norm Człowieka Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Madrycie. Na służbowy wyjazd pobrali wraz z sejmowej kasy kilkanaście tysięcy złotych na podróż pojazdami. Do Madrytu udali się jednak tanimi liniami lotniczymi.

Prokuratura wszczęła w sprawie rozliczenia podróży śledztwo, które ostatecznie umorzono pod koniec 2015 roku argumentując, iż co do nie doszło w celu oszustwa na szkodę Kancelarii Sejmu.

W przejażdżki do Madrytu uczestniczył również ówczesny europoseł Dawid Jackiewicz - dziś minister skarbu państwa. Tabloid "Fakt" informował, że Jackiewicz poleciał do Hiszpanii za własne finanse.

Awanse

W lutym informowaliśmy na temat, że Adam Rogacki znalazł się po składzie rady nadzorczej firmy PL. 2012+. Jak tłumaczyła wtedy rzeczniczka PGE Narodowego, Monika Borzdyńska, zadaniem Rogackiego jest "dbanie o rzetelne funkcjonowanie spółki". Spółka PL. 2012+ jest operatorem PGE Narodowego od 1 stycznia 2013 roku. Firma odpowiedzialna jest za zarządzanie stadionem, zapewnienie jak największych przychodów z jego funkcjonowania, zaś także za wszelkie funkcjonowania marketingowe w celu wypromowania PGE Narodowy.

Przypomnijmy, że stanowisko szefa Naszego Holdingu Obronnego piastował Mariusz A. Kamiński. Zrezygnował aczkolwiek zaledwie po jednym czasach ze względu na - jak sam napisał - "presję medialną związaną wraz z jego wyborem oraz spośród uwagi na fakt, jak przeżywa to rodzina".

Nowy zarząd

Adam Rogacki pochodzi z Kalisza. Ukończył studia w prawnicze na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza, a także menadżerskie studium podyplomowe w Szkole Podstawowej Handlowej w Warszawie. Wraz z PiS-em związany był od czasu 2005 roku. Zasiadał we władzach tej partii metrów. in jako wiceprzewodniczący Lokalu Parlamentarnego PiS.

Powołany na stanowisko prezesa zarządu spółki Orlen Paliwa Jarosław Tyc jest absolwentem Wydziału Telekomunikacji na Politechnice Gdańskiej. Ukończył studia podyplomowe po zakresie administracji publicznej, zarządzania, a także zarządzania wartością firmy. W przeszłości pełnił funkcję m. in. wiceprezesa ds. Rynku Pracy w Krajowym Urzędzie Pracy, dyrektora ds. Pracowniczych i Restrukturyzacji w PKN Orlen, natomiast także dyrektora ds. Gospodarki Detalicznego w tej korporacji.

Piotr Śladowski jest absolwentem doktoranckich Kolegium Kierowania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Studiował na University of Filii England w Birmingham. Ukończył studia magisterskie na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Łódzkiej w specjalności kierowanie przedsiębiorstwem. W przeszłości pełnił m. in. funkcję członka rady nadzorczej Koncernu Spożywczo-Chłodniczego JURWALD SA w Grudziądzu. Był także prezesem zarządu PIWPOL Płock Sp. wraz z o. o., a przez 3 lata był wiceprezesem w spółce Inwestycje Do jazdy po mieści w Płocku.

10 największych firm świata po rankingu Fortune Global 500

10 największych firm świata po rankingu Fortune Global 500

Ranking Fortune Global 500 to jeden z najbardziej prestiżowych, w jakim może znaleźć się przedsiębiorstwo - pięciuset największych u dołu względem przychodów spółek w świecie. W tegorocznym rankingu pojawiło się 10…...

Czytać
1, 2 mld zł dofinansowania z UE na miły w dziewięciu miastach

1, 2 mld zł dofinansowania z UE na miły w dziewięciu miastach

Dziewięć miast a mianowicie Bielsko-Biała, Gdańsk, Katowice, Konin, Piotrków Trybunalski, Poznań, Szczecin, Toruń i Wrocław a mianowicie otrzyma 1, 2 mld zł dofinansowania z Unii Europejskiej na 10 lokaty, które poprawią infrastrukturę…...

Czytać