blisko

Temat: Strajk w JSW

Górnicy chcą głowy Zagórowskiego. Im zawinił prezes JSW?

  • Załogi dwóch spółek węglowych wybiorą wiceprezesów ds. pracowniczych
  • Silesian Coal ma plan na KWK Krupiński. Ale nie sztolni nie kupi
  • JSW ma nowego szefa. Szlęk zbytnio Zagórowskiego
  • Kto przejmie stery w JSW? Tłum chętnych na fotel prezesa
  • Powstanie nowy plan ratunkowy dla górnictwa? Jest chęć porozumienia

Prezes JSW Jarosław Zagórowski jest postrzegany jakim sposobem wróg numer jeden. Jakim sposobem już o nim związkowcy mówią to źle lub bardzo źle. Czym osobiście zawinił menedżer, którego związkowcy chcą pozbawić stanowiska? Materiał "Faktów TVN".

Do jego zasług można zliczyć wprowadzenie JSW na giełdę. Jarosław Zagórowski ostro wytycza się o tych, którzy nie mają o nim najlepszego zdania i potrzebują go zwolnić. - Liderem związku jest facet, który to biegał po kopalni spośród metanomierzem, bo tylko wówczas potrafił. A dziś się wypowiada o procesach metamorfozy spółki - komentuje Zagórowski.

Zagórowski nie odejdzie

Górnicy wciąż strajkują. Związkowcy czekają, JSW traci

JSW zatrudnia prawie 30 tys. pracowników i tym samym jest jednym z najpopularniejszych pracodawców w Polsce. Praktykę z roszczeniowymi związkami proch już 7 lat nim, gdy to po zjechaniu pod ziemię na rokowania, górnicy nie zamierzali go wypuścić na powierzchnie. Przy 2009 roku, kiedy to sprzeciwił się rozbudowanym przywilejom związkowców, ci zamurowali jemu wejście do jego gabinetu. - W czasach krachu, gdzie sygnalizowaliśmy wcześniej, że ten kryzys może nastąpić nie nadaje się. Nie zdoła nawiązać dialogu ze stronicą społeczną - krytykuje prezesa JSW Piotr Szereda spośród komitetu protestacyjno-strajkowego w Jastrzębskiej Spółce Węglowej.

Teraz po negocjacjach konieczny był mediator, gdy Zagórowski dziewięciu związkowcom wręczył wypowiedzenia. Zarzucił im paraliżowanie kopalń. Sam wraz z stanowiska dobrowolnie nie odejdzie. Mimo tego, że korporacja traci na strajku 30 milionów złotych dziennie.

W obronę prezesa JSW bierze wiceminister Rafał Baniak. - Czy jesteśmy za odwołaniem? Tak. Ale za odwołaniem strajku - kwituje.

Rząd może nie zaakceptować odwołać prezesa JSW, bo wzmocniłby w ten sposób pozycję związkowców. Rząd aczkolwiek do tej pory odrzucić zaproponował rozwiązania konfliktu dzięki linii prezes JSW - związkowcy.

ciepła klucha, dobry i niedobry glina - typy szefów i managerów

Ciepła klucha, dobry i niedobry glina - typy szefów i managerów

Każdy wraz z nas spotyka się z rozmaitymi typami szefów - chłopakami folwarku, którzy traktują zatrudnionych jak niewolników, z fachowymi liderami, których jest jakim sposobem na lekarstwo, są też "managerowie…...

Czytać
chińska gospodarka słabnie. Są kolejne oznaki spowolnienia  Wraz ze świata

Chińska gospodarka słabnie. Są kolejne oznaki spowolnienia Wraz ze świata

Chińska inicjatywa budzi wątpliwości. Lagarde wezwała do ostrożności "Szansa na rzecz polskich przedsiębiorców". Premier o obietnicy szefa chińskiego rządu Wrzucił monety do silnika "na szczęście". Pasażer dostał słony rachunek Chiński gigant…...

Czytać