blisko

Temat: Rosja

Apple obniża ceny iPhone’ów po Rosji. Przez mocniejszego rubla  Ze świata

  • Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto układanie rur w rosyjskich wodach
  • Spór wokół Nord Stream 2. Środowiska: Gazprom grozi Danii pozwem
  • "Kommiersant": UE i Niemcy zyskują nowe narzędzie ucisku na Gazprom
  • Moskwa pragnie "wykluczyć lub zmniejszyć opady". Zapłaci za to krocie
  • Rosja podniesie wiek emerytalny, ale będą poprawki. Putin ma nową ofertę na rzecz kobiet

Apple pasuje na wzrost kursu rubla. Amerykański gigant obniża na temat 10 proc. ceny iPhone'ów sprzedawanych za pośrednictwem własnego sklepu internetowego do Rosji. Ale to i tak sporo więcej niż płacą zbytnio nie Amerykanie.

Najnowszy model iPhone'a 6 wraz z pamięcią 16 GB kosztuje obecnie w sklepie dyskusyjnym 48, 990 rubli (945 dol. ), kiedy uprzednio obowiązująca kwota wynosiła 53, 990 rubli (1042 dol. ) - informuje "The Moscow Times".

Co z rublem?

Glob rzucił się na Apple Watch. Gigant zwiększy wytwórczość?

Cena jednak nadal o wiele przekracza poziom ceny detalicznej za urządzenia Apple'a, która to obowiązuje w Stanach Zjednoczonych.

Za Oceanem bowiem za najświeższy model telefonu Apple'a trzeba zapłacić 649 dol.

W zeszłym roku amerykański gigant, podniósł ceny iPhone'ów aż o 70 proc., aby uchronić swoje marże od wpływ rubla, którego wartość spadała w szybkim tempie.

W wyniku zachodnich sankcji, spowolnienia oszczędnego i spadku cen ropy, a co za tymże idzie znacznego spadku kursu rubla do dolara, przedsiębiorstwa sprzedające towary z poza polski dawny zmuszone do ponoszenia lepszych kosztów importu.

USD/RUB

Ostatnia aktualizacja:

Mimo korekty ceny Apple'a mogą być jednak wyłącznie tymczasowe. Wielu ekspertów spodziewa się bowiem, że po najbliższych miesiącach nastąpi ponowne osłabienie rubla. Analitycy wraz z Raiffeisenbank przewidują w czerwcu spadek wartości rosyjskiej waluty o 20 proc. wobec dolara.

1, 2 mld zł dofinansowania z UE na miły w dziewięciu miastach

1, 2 mld zł dofinansowania z UE na miły w dziewięciu miastach

Dziewięć miast a mianowicie Bielsko-Biała, Gdańsk, Katowice, Konin, Piotrków Trybunalski, Poznań, Szczecin, Toruń i Wrocław a mianowicie otrzyma 1, 2 mld zł dofinansowania z Unii Europejskiej na 10 lokaty, które poprawią infrastrukturę…...

Czytać
10 największych firm świata po rankingu Fortune Global 500

10 największych firm świata po rankingu Fortune Global 500

Ranking Fortune Global 500 to jeden z najbardziej prestiżowych, w jakim może znaleźć się przedsiębiorstwo - pięciuset największych u dołu względem przychodów spółek w świecie. W tegorocznym rankingu pojawiło się 10…...

Czytać