blisko

Temat: Rosja

Apple obniża ceny iPhone’ów po Rosji. Przez mocniejszego rubla  Ze świata

  • Wielka inwestycja Gazpromu. Rozpoczęto układanie rur w rosyjskich wodach
  • Spór wokół Nord Stream 2. Środowiska: Gazprom grozi Danii pozwem
  • "Kommiersant": UE i Niemcy zyskują nowe narzędzie ucisku na Gazprom
  • Moskwa pragnie "wykluczyć lub zmniejszyć opady". Zapłaci za to krocie
  • Rosja podniesie wiek emerytalny, ale będą poprawki. Putin ma nową ofertę na rzecz kobiet

Apple pasuje na wzrost kursu rubla. Amerykański gigant obniża na temat 10 proc. ceny iPhone'ów sprzedawanych za pośrednictwem własnego sklepu internetowego do Rosji. Ale to i tak sporo więcej niż płacą zbytnio nie Amerykanie.

Najnowszy model iPhone'a 6 wraz z pamięcią 16 GB kosztuje obecnie w sklepie dyskusyjnym 48, 990 rubli (945 dol. ), kiedy uprzednio obowiązująca kwota wynosiła 53, 990 rubli (1042 dol. ) - informuje "The Moscow Times".

Co z rublem?

Glob rzucił się na Apple Watch. Gigant zwiększy wytwórczość?

Cena jednak nadal o wiele przekracza poziom ceny detalicznej za urządzenia Apple'a, która to obowiązuje w Stanach Zjednoczonych.

Za Oceanem bowiem za najświeższy model telefonu Apple'a trzeba zapłacić 649 dol.

W zeszłym roku amerykański gigant, podniósł ceny iPhone'ów aż o 70 proc., aby uchronić swoje marże od wpływ rubla, którego wartość spadała w szybkim tempie.

W wyniku zachodnich sankcji, spowolnienia oszczędnego i spadku cen ropy, a co za tymże idzie znacznego spadku kursu rubla do dolara, przedsiębiorstwa sprzedające towary z poza polski dawny zmuszone do ponoszenia lepszych kosztów importu.

USD/RUB

Ostatnia aktualizacja:

Mimo korekty ceny Apple'a mogą być jednak wyłącznie tymczasowe. Wielu ekspertów spodziewa się bowiem, że po najbliższych miesiącach nastąpi ponowne osłabienie rubla. Analitycy wraz z Raiffeisenbank przewidują w czerwcu spadek wartości rosyjskiej waluty o 20 proc. wobec dolara.

alarm smogowy w Budapeszcie  Ze świata

Alarm smogowy w Budapeszcie Ze świata

Rekordowo niskie bezrobocie na Węgrzech. Jeden z najlepszych efektów w UE Węgry wygrywają "batalię" w Brukseli. Ale media przestrzegają Chce "wymieść" organizacje Sorosa z Węgier. Bo mogą mieć za duży wpływ…...

Czytać
airbus Helicopters o caracalach

Airbus Helicopters o caracalach

- Nie działaliśmy w złej wierze, jesteśmy rozczarowani decyzją Ministerstwa Rozwoju - pisze Guillaume Faury, prezes Airbus Helicopters w listowie otwartym do premier Beaty Szydło. Podkreśla, że firma chciała w Polsce stworzyć…...

Czytać