blisko

Raport: Grecki dramat

Grecja w unijnym rozkroku. «Może jej pomóc współpraca wraz z Rosją»  Ze świata

Grecja będzie w będzie uciec od dominacji “grasujących” zachodnich banków, jeśli postawi na lepszą współpracę spośród Rosją i BRICS. Grupką, w której skład wkraczają Brazylia, Rosja, Indie, Chiny i RPA - uważa Paul Craig Roberts, dawny zastępca sekretarza skarbu AMERYCE w administracji Ronalda Reagana.

Jak podaje “Sputnik News”, w artykule opublikowanym w czwartek na własnej stronie internetowej Roberts podkreśla, że załamanie na greckiej giełdzie jest ostrzeżeniem gwoli władz tego kraju. W jego opinii Europa nie pójdzie dzięki żadne ustępstwa wobec państw basenu Morza Śródziemnego, odrzucić pozwoli też na jednostronną poprawę stosunków z owymi krajami jak Rosja. “Ostrzeżenie ze strony Unii Europejskiej i Wall Street wydaje się być jasne: sprowokuj nas, a cię zniszczymy” - podkreśla Roberts.

Jedyne rozwiązanie?

Jaka przyszłość Grecji w Unii? "Nie będzie aż tak kiepsko, jak zapowiadano"

Zauważa, iż kiedy publiczną wiadomością stał się fakt, iż język grecki rząd będzie składał się z przedstawicieli partii komunistycznej i będzie dążył do odwiedzenia poprawy stosunków z Moskwą, Zachód rozpoczął atak dzięki greckie indeksy giełdowe i papiery wartościowe - pisze “Sputnik News”.

“Aby przypomnieć nowo wybranemu rządowi bat leżący nad greckimi rynkami finansowymi, greckie obligacje i akcje dostały uderzenie” - zauważa Roberts, cytowany za pośrednictwem serwis. Rentowność greckich obligacji wzrosła od razu na temat blisko 3 punkty, natomiast giełda w Atenach zanotowała ponad 9-procentowy spadek - największy od trzech czasów. To powoduje problemy gwoli banków - czytamy.

Według Robertsa kryzys obciążenia Grecji jest używany po celu potwierdzenia braku suwerenności państw członkowskich Unii Europejskiej i odpowiedzialności społeczeństw za zadłużenie państw. “Społeczeństwa muszą zaakceptować obniżenie standardów życia w celu zapewnienia stabilności bankom” - pisze ekonomista. “Do jest > > Świeża Demokracja < <. To zmartwychwstanie starego feudalnego porządku” - dodaje.

“Sputnik News” dodaje: “Były konsultant Reagana porównuje działania zachodnich banków i rządów do “grasujących napastników” i dostrzega, że w wyborach SYRIZA otrzymała 37 proc. głosów, które nie są wystarczające, aby wesprzeć dużą kampanię przeciwko drapieżnej polityce Zachodu. Dla nowego rządu Cypru wyjściem jest współpraca wraz z Rosją i instytucjami oferującymi alternatywę dla tych z Zachodu”.

“Czy Grecja może uciec od sprawy porównywalnej do średniowiecznych ciemnych wieków, gdy narody były nękane przez grasujących napastników? Być może, jeśli kraj ten zmodyfikuje swoje stosunki z Rosja i dostanie finansowanie z BRICS” a mianowicie pisze Roberts.

cOP 20 w Limie. Nadzwyczajnie gorący 2014 rok  Ze świata

COP 20 w Limie. Nadzwyczajnie gorący 2014 rok Ze świata

PKN Orlen analizuje udział w trakcie budowy elektrowni jądrowej Ogromny rozwój zainteresowania taryfą antysmogową. Przedsiębiorstwa stawiają na ekologię Miała pomóc, a zdemoluje branżę. Sprawdź, co zmienia świeża ustawa o "zielonej…...

Czytać
coraz więcej skarg na banki

Coraz więcej skarg na banki

W 2016 roku wzrosła liczba skarg klientów banków kierowanych do bankowego arbitrażu konsumenckiego. W ubiegłym roku do odwiedzenia instytucji tej z prośbą o pomoc zgłosiło się blisko 1400 osób, innymi…...

Czytać