blisko

Temat: Grecki dramat

Francuski minister: nie może dotrzeć do czasowego Grexitu  Ze świata

  • Grecja znów w tarapatach. Tusk apeluje o nadzwyczajne spotkanie
  • Grecja zbiera pochwały. Za postępy w wykonania reform
  • Strajk dziennikarzy. Nie chcą reformy emerytalnej
  • Plany reformy emerytalnej wyciągnęły jednostek na ulice
  • Cipras anonsuje, że Grecja nie odstąpi od reform

Francuski minister finansów Michel Sapin powiedział w wywiadzie na rzecz niedzielnego tygodnika greckiego "To Vima", że nie być może dojść do czasowego wyjścia Grecji ze strefy euro, co sugerował jego niemiecki odpowiednik.

- Zareagowałem żywo na tę wskazówkę Wolfganga Schaublego o wyjściu Grecji ze strefy € na maksymalnie pięć lat. Mówienie o 'czasowym Grexicie' jest mówieniem o czymś, do czego nie może dojść. Albo się wysiada ze strefy euro, bądź się w niej pozostanie. Jeśli będzie istniała sposobność czasowego z niej rozwiązania, wystąpią wątpliwości odnośnie do kompletnej unii (monetarnej) - mówił.

Podkreślił, też, hdy test, który przeszedł język homera premier Aleksis Cipras, spowodował, że "zmienił się tej status w oczach europejskich odpowiedników".

Niemiecki minister finansów: Nie zgadzam się z Merkel. Grecja znajduje się na łopatkach

Greckie zobowiązania

Grecja zobowiązała się przedłożyć wiele reform, w poniższym frakcja już od poniedziałku. Frakcja z nich parlament przegłosował w środę, nad następnymi ma głosować 22 czerwca.

Potrzeby finansowe Tunezji eurogrupa oceniła na 82-86 mld euro i tak wiele maksymalnie może wynieść wartość nowego trzyletniego programu pomocowego, trzeciego już od 2010 roku.

Już w poniedziałek Grecja otrzyma pilną pożyczkę pomostową w wysokości siedmiu, 16 mld euro. Pochodzić ona będzie ze nakładów z Europejskiego Mechanizmu Stabilizacji Finansowej (EFSM), wspólnego gwoli wszystkich państw unijnych, zaś nie tylko strefy €. Pożyczka została udzielona dzięki trzy miesiące.

Pieniądze te pozwolą Grecji w uregulowanie zaległości wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego i spłatę części należności wobec Europejskiego Banku Centralnego przed zakończeniem negocjacji o nowym projekcie pomocowym. Termin na spłatę raty długu do EBC w wysokości 3, pięć mld euro przypada naturalnie w najbliższy poniedziałek, 20 lipca.

badania oglądalności Nielsena an efekty TVP - zarzuty Jacka Kurskiego

Badania oglądalności Nielsena an efekty TVP - zarzuty Jacka Kurskiego

Jacek Kurski następny raz skrytykował mocno doświadczenia oglądalności, które realizuje Nielsen. – Ich wyniki bezsensowne. TVP jest okradana – grzmiał na konferencji. Kurski zapowiedział, że za kilkanaście tygodni telewizja publiczna pocznie korzystać…...

Czytać
autonomiczne pojazdy a przepisy aliansu i prawa

Autonomiczne pojazdy a przepisy aliansu i prawa

Autonomiczna mechanika, a przede każdemu autonomiczne pojazdy na drogach to również przejaw rozwijającej się sztucznej inteligencji. Wiadomości o pracach Tesli i największych koncernów samochodowych śledzę z dużym zainteresowaniem. Bowiem rewolucja komunikacyjna…...

Czytać