11 najlepszych książek inwestycyjnych w 2020 roku

17 lutego 2021
Category: Decyzje Finansowe

Bądź mądry i bogaty

 • Dzielić
 • KołekE-mailZależy nam na badaniu, testowaniu i rekomendowaniu najlepszych produktów. Możemy otrzymywać prowizje od zakupów dokonanych po odwiedzeniu linków w naszych treściach. Dowiedz się więcej o naszym procesie weryfikacji.

  Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym traderem, czy dopiero zaczynasz swoją pierwszą inwestycję, zawsze opłaca się dobrze zrozumieć zasady i trendy oraz być na bieżąco z ich zmianami. Wskazówki dotyczące techniki i spostrzeżenia inwestorów, którzy osiągnęli sukcesy, mogą się również przydać. Przeczytaj, aby dowiedzieć się, co robią inni, jak i dlaczego odnieśli taki sukces, zanim zainwestujesz kolejny dolar.

  Najlepsze ogólnie: Inteligentny inwestor

  Przed śmiercią autor „Inteligentnego inwestora Benjamin Graham był znanym profesorem znanym jako ojciec chrzestny inwestowania, a Jason Zweig, felietonista The Wall Street Journal , dodaje w tym poprawionym wydaniu kilka komentarzy.

  Ta książka prezentuje inne podejście niż inne książki o inwestowaniu, chociaż nie jest pozbawione pozytywnej zachęty. Nie powie ci, jak zarobić miliony, ale raczej jak nie zgubić koszuli. Autorzy przekazują podstawowe informacje, które trzeba przeczytać, abyś mógł zacząć inwestować i utrzymać Cię na rynku przez długi czas, od zalecanych strategii i analizowania akcji po obszerną lekcję historii na giełdzie. Graham opublikował pierwsze wydanie tej książki w 1949 roku i nawet Warren Buffett nazwał tę wersję „najlepszą książką o inwestowaniu, jaką kiedykolwiek napisano.

  Drugie miejsce, najlepszy ogólnie: Mała księga inwestowania w zdrowy rozsądek

  John C. Bogle jest uznawany za twórcę pierwszego w historii funduszu indeksowego, więc z pewnością dobrze wiedział o inwestowaniu. Był także założycielem Vanguard Group i krążyły plotki, że on i Buffett byli najlepszymi przyjaciółmi. Buffet nawet poparł książkę Bogle’a, mówiąc, że „inwestorzy duzi i mali powinni ją przeczytać.

  „Mała księga zdrowego rozsądku inwestowania: jedyny sposób na zagwarantowanie sprawiedliwego udziału w zyskach z giełdy przedstawia zaskakujące podejście, że dla wielu inwestorów giełda jest propozycją przegraną. Następnie Bogle wyjaśnia, czego się nauczył, aby obrócić szanse na swoją korzyść. To nie jest jego jedyna książka, ale ta, która zawiera jego własne innowacyjne techniki i prawdy w stosunkowo krótkim i łatwym do przeczytania formacie.

  Najlepsze w inwestowaniu w nieruchomości: książka o inwestowaniu w wynajem nieruchomości

  Jeśli chcesz czerpać zyski z wynajmu nieruchomości, wybierz tę świetną książkę początkową „Książka o inwestowaniu w nieruchomości na wynajem: jak tworzyć bogactwo i dochód pasywny poprzez inteligentne kupowanie i utrzymywanie inwestycji w nieruchomości. Na prawie 400 stronach autor Brandon Turner przedstawia porady i wskazówki, których potrzebujesz, aby odnieść sukces jako inwestor na wynajem. Recenzenci chwalą praktyczny styl tej książki inwestycyjnej, dzięki czemu nadaje się zarówno dla początkujących, jak i ekspertów. Dowiesz się o czterech łatwych strategiach autora, o tym, jak znaleźć niesamowite oferty, sposoby płacenia za czynsze, dlaczego tak wielu inwestorów w nieruchomości ponosi porażkę i nie tylko. Możesz również zaufać radom Turnera, ponieważ jest on aktywnym inwestorem w nieruchomości i współprowadzącym The BiggerPockets Podcasts, jeden z najlepszych podcastów biznesowych.

  Najlepsza kolekcja esejów: The Essays of Warren Buffett

  Czwarta edycja „The Essays of Warren Buffett: Lessons for Corporate America została wydana w 2015 roku i jest godna lektury, aby uczyć się od najlepszych. Trudno byłoby wskazać inwestora odnoszącego większe sukcesy niż Buffett, a on poświęcił czas, aby podzielić się tym, co wie i nauczył się na ten temat przez lata.

  Tytuł odnosi się do „korporacyjnej Ameryki, ale możesz wziąć pod uwagę udziałowców. Książka oferuje doskonałe wyjaśnienie relacji między korporacjami a ich akcjonariuszami, co czyni ją idealną dla tych, którzy dopiero zaczynają inwestować. Poza tym ten zbiór esejów obejmuje ponad 50 lat.

  Najlepsze dla początkujących: Losowy spacer po Wall Street

  Inwestowanie niekoniecznie oznacza, że ​​poświęcasz godziny na zarządzanie szerokim, rozległym portfelem, a Burton Malkiel o tym wie. „A Random Walk Down Wall Street to nieoceniona lektura dla tych, którzy próbują opanować swoje pierwsze 401 (k) s. Po pierwsze, musisz nauczyć się mówić, a przynajmniej zrozumieć, co się mówi, gdy mówi to ktoś inny.

  Książka Malkiela zawiera przydatne definicje terminów inwestycyjnych i stosuje je do różnych strategii inwestycyjnych ukierunkowanych na różne etapy życia. Kładzie nacisk na inwestycje długoterminowe, a nie na szybkie wzbogacenie się, oraz na to, jak przewidywać ceny i unikać typowych błędów. To jest poprawione wydanie książki, która istnieje już od jakiegoś czasu. Jak dotąd „A Random Walk sprzedał się w ponad 1,5 miliona egzemplarzy.

  Najlepsza psychologia: myślenie, szybkie i wolne

  Daniel Kahneman wie co nieco o myśleniu – jest profesorem psychologii na Uniwersytecie Princeton i bardzo dobrze rozumie finanse, zdobył Nagrodę Nobla w dziedzinie ekonomii w 2002 roku.

  Jego bestseller z New York Timesa „Myślenie, szybko i wolno, opisuje, jak procesy myślowe mogą wpływać na sukces w inwestowaniu. Każdy ma swoje małe uprzedzenia, czasem podświadomie. Kahneman wyjaśnia, jak zidentyfikować własne i zablokować je, abyś mógł podejmować decyzje inwestycyjne bez ich wkładu, myśląc jasno, racjonalnie i analitycznie. Zwróć uwagę, że ta książka nie dotyczy tylko inwestowania, chociaż na tym się skupia. Kahneman wyjaśnia również, jak uprzedzenia mogą wpływać na nasze codzienne życie i inne decyzje finansowe.

  Najlepsze wspomnienie: bogaty ojciec, biedny ojciec

  Klasyczny pamiętnik, „Bogaty ojciec Biedny ojciec: Czego bogaci uczą swoje dzieci o pieniądzach, czego nie robią biedni i średnia klasa! pozostaje jedną z najbardziej wpływowych książek o finansach osobistych i inwestycjach, odkąd została opublikowana po raz pierwszy ponad 20 lat temu. Autor Robert Kiyosaki dzieli się w nim swoją historią o dorastaniu z „dwoma ojcami – swoim prawdziwym ojcem i ojcem jego najlepszego przyjaciela lub jego „bogatym ojcem – oraz o tym, jak obaj mężczyźni wpłynęli na poglądy Kiyosakiego na temat inwestowania. Szczera i inspirująca książka podważa mit, że aby stać się bogatym, musisz zarabiać wysokie dochody, wyjaśnia różnice między pracą za pieniądze a zarabianiem pieniędzy na pracę i nie tylko.

  Najlepsze do podstaw: jedyny przewodnik inwestycyjny, jakiego kiedykolwiek będziesz potrzebować

  „Jedyny przewodnik inwestycyjny, jakiego kiedykolwiek będziesz potrzebować istnieje od ponad 40 lat i nie bez powodu. Nie martw się – to nie jest przestarzałe z radami z lat 70-tych. Został niedawno zaktualizowany w 2016 r., Aby nadążać za obecną gospodarką i trendami.

  Andrew Tobias zwraca się nie tylko do bogatego inwestora. Oferuje wskazówki i wskazówki dla osób z mniejszym kapitałem i robi to w szczerym, łatwym do zrozumienia i często humorystycznym języku. Dedykuje książkę swojemu brokerowi, który, jak mówi, „od czasu do czasu robił mi to właśnie. Ta książka pomogła do tej pory wykształcić ponad milion czytelników.

  Najlepsze budowanie umiejętności: One Up on Wall Street

  W książce „One Up On Wall Street: Jak wykorzystać to, co już wiesz, aby zarabiać na rynku, autor Peter Lynch mówi, że początkujący inwestorzy mogą nie tylko radzić sobie równie dobrze, jeśli nie lepiej niż zawodowcy, ale on twierdzi, że mają już wszystko, czego potrzeba, na wyciągnięcie ręki.

  Lynch wierzy, że solidne możliwości inwestycyjne są wszędzie. Zaśmiecają ziemię u naszych stóp, a my musimy po prostu przestać chodzić tak szybko, zatrzymać się w naszym codziennym życiu i schylić się, aby sprawdzić bałagan, abyśmy mogli wybrać najbardziej opłacalne opcje. W ten sposób możemy pokonać zawodowców do puenty i zainwestować, zanim reszta świata zda sobie sprawę z jej potencjału. „One Up on Wall Street sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy od czasu jego wydania w 2000 roku.

  Najlepsze dla inspiracji: zasady: życie i praca

  Ten bestseller New York Times nr 1 został napisany przez jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób na świecie magazynu Time . Przeciętny dzieciak z klasy średniej, który dorastał na Long Island, Ray Dalio założył firmę inwestycyjną w swoim nowojorskim mieszkaniu. Czterdzieści lat później Fortune nazwał swoją firmę Bridgewater Associates jedną z pięciu najważniejszych w USA

  „Zasady: życie i praca jest po części autobiografią, po części instruktażową. Dalio dzieli się swoimi sekretami i spostrzeżeniami oraz wyjaśnia, w jaki sposób firmy, osoby fizyczne i organizacje mogą je przyjąć, w tym zestaw zasad stosowania ich w inwestowaniu, życiu, biznesie i ogólnie w finansach.

  Najlepsza klasyka: Analiza bezpieczeństwa

  Chociaż „Analiza bezpieczeństwa została opublikowana po raz pierwszy w 1934 r., Lekcje dotyczące inwestowania są nadal aktualne. Benjamin Graham i David L. Dodd napisali książkę, która jest obecnie szósta. Ta zaktualizowana wersja zawiera 200 dodatkowych stron z komentarzami obecnych liderów Wall Street. Co więcej, istnieje przedmowa Warrena Buffeta, w której pisze, że postępuje zgodnie z naukami zawartymi w tej książce od 57 lat. Choć nieco zagęszczony, niniejsza lektura zapewnia lepsze zrozumienie inwestowania w wartość i wpłynęła na inwestorów poprzez jej klasyczne zasady i techniki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy