Co się dzieje, gdy nie spłacasz kredytów bankowych?

17 lutego 2021

6 wskazówek, jak oszczędzać, korzystając z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania jedzenia

Kiedy zaciągasz kredyt, bank pokłada w Tobie duże zaufanie. Nie znając tak naprawdę twoich lub niektórych twoich nawyków finansowych, pożycza pieniądze w nadziei, że dotrzymasz obietnicy i spłacisz ją. Jeśli tego nie zrobisz, bank ma wiele sposobów na odzyskanie od Ciebie pieniędzy. Narzędzia te obejmują możliwość zgłoszenia, że ​​nie spłaciłeś pożyczki, co utrudnia ci pożyczenie od kogokolwiek innego.

Wynik kredytowy uderza

Kiedy przegapisz spłatę pożyczki, pożyczkodawca zgłosi to do biur kredytowych. Zwykle dzieje się tak, gdy spóźnisz się o 30 dni. Opóźnienie w spłacie kredytu prawdopodobnie spowoduje spadek wyniku. Jeśli masz bardzo dobry kredyt, może on łatwo spaść o 100 punktów lub więcej. Może to utrudnić, droższe lub jedno i drugie, aby uzyskać większy kredyt w przyszłości. Chociaż zazwyczaj upłynie siedem lat, zanim opóźniona płatność wpłynie na raport kredytowy, możesz rozwiązać problem i doprowadzić pożyczkę do dobrej kondycji, dokonując nieodebranej płatności.

Akcje kolekcji twarzy

Ostatecznie bank zrezygnuje z kredytu. Kiedy to robi, zwykle przekazuje pożyczkę firmie windykacyjnej. To bardziej szkodzi Twojemu raportowi kredytowemu. Ponadto, podczas gdy Twój bank prawdopodobnie dzwonił do Ciebie i wysyłał Ci listy, agencja windykacyjna może jeszcze bardziej agresywnie domagać się zapłaty od Ciebie.

Zabezpieczenie podlega zwrotowi

Kiedy Twoja pożyczka bankowa ma zabezpieczenie – na przykład pożyczkę samochodową zabezpieczoną Twoim samochodem – bank może ostatecznie przejąć zabezpieczenie. Ramy czasowe, w których pożyczkodawca musi przyjąć zabezpieczenie, różnią się w zależności od umowy pożyczki i przepisów stanowych. Pożyczki niezabezpieczone, takie jak pożyczki studenckie lub karty kredytowe, nie mają żadnego zabezpieczenia, więc bank nie może niczego zająć bezpośrednio.

Sądy są przeciwko tobie

Ostatecznie pożyczkodawca lub firma windykacyjna mogą podjąć decyzję o wniesieniu pozwu do sądu. Jeśli uda mu się wygrać sprawę i uzyskać orzeczenie na swoją korzyść, sąd zaangażuje się w pomoc w odzyskaniu długu. Sąd może zmusić pracodawcę do przekierowania wynagrodzenia, aby spłacić wyrok, wypłacić pieniądze z kont bankowych lub sprzedać nieruchomość, nawet jeśli nie została ona zastawiona. Jeśli nie zastosujesz się do wymagań sądu lub nie pojawisz się w odpowiednim czasie, może to nawet wydać przeciwko tobie nakaz sądowy i potencjalnie doprowadzić do aresztowania.

Banki mogą pobierać pieniądze

Jeśli jesteś winien pieniądze bankowi, w którym masz również konto czekowe lub oszczędnościowe, może on zająć to konto. Uprawnienie to jest określane jako prawo banku do potrącenia, ponieważ może on wykorzystać Twoje pieniądze, aby zrekompensować pieniądze, które otrzymałeś z banku i które nie zostały spłacone. Prawo do potrącenia może postawić Cię w trudnej sytuacji, ponieważ bank może po prostu przejąć Twoje saldo, sprawiając, że wszelkie wypisane przez Ciebie czeki odbiją się.

  • MyFICO: Jakie są różne kategorie opóźnień w płatnościach i jak Twój wynik FICO uwzględnia opóźnienia w płatnościach?
  • MyFICO: Błąd kredytowy – jak różny jest ich wpływ na wyniki FICOFederalna Komisja Handlu: WindykacjaFederalna Komisja Handlu: Odzyskanie pojazdówBiuro Ochrony Finansów Konsumentów: Czy agencja windykacyjna może próbować mnie aresztować w związku z windykacją długów?LexisNexis: Prawo zastawu bankiera i prawo do potrąceniaSteve Lander jest pisarzem od 1996 roku i posiada doświadczenie w dziedzinie usług finansowych, nieruchomości i technologii. Jego prace pojawiały się w branżowych publikacjach, takich jak „Minnesota Real Estate Journal i „Minnesota Multi-Housing Association Advocate. Lander posiada tytuł Bachelor of Arts w dziedzinie nauk politycznych na Uniwersytecie Columbia.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy