Co to jest kredyt hipoteczny 10 1 ARM i czy to dobry pomysł?

17 lutego 2021

Czy wiesz o 10-letniej hipotece ARM?

10-letnia pożyczka ARM to pożyczka o stałym oprocentowaniu przez pierwszą dekadę, ale potem stopa procentowa będzie się zmieniać co roku w pozostałej części pożyczki. Biorąc pod uwagę potencjalną zmianę stopy procentowej po wzroście pierwszych 10 lat, oznacza to, że miesięczna płatność również może się zmienić.

10-letni ARM jest również nazywany 10/1 ARM; w obu przypadkach jest to hipoteka hybrydowa. Hipoteka hybrydowa to taka, która łączy cechy zarówno kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu, jak i ARM, co oznacza hipotekę o regulowanym oprocentowaniu. Zaczyna się od stałej stawki przez określoną liczbę lat; jednak następnie zmieni się na ARM, który ma zmienną stopę procentową każdego roku przez pozostałą część okresu pożyczki.

Zasadniczo ARM to każda pożyczka hipoteczna, w przypadku której stopa procentowa zmienia się lub dostosowuje, zwykle corocznie. Zaletą każdego ARM jest to, że dają one początkowo niższe stopy procentowe w porównaniu do kredytów hipotecznych o stałym oprocentowaniu. Z drugiej strony ARM będzie również oznaczać ryzyko stopy procentowej, która ostatecznie wzrośnie.

10-letnie ARM są zwykle powiązane z indeksem, który określa, o ile stopy procentowe rosną lub spadają, gdy w kalendarzu pojawiają się okresy korekty. Indeks to zwykle stopa procentowa publikowana na podstawie określonych klas inwestycji i ich zwrotów, takich jak papiery skarbowe Stanów Zjednoczonych. Te inwestycje mają stopy, które zmieniają się, gdy reagują na różne warunki rynkowe, więc indeks zwykle śledzi zmiany globalnych stóp procentowych lub stóp krajowych.

W przypadku ARM 10/1 ta stopa procentowa nie zacznie się zmieniać natychmiast na podstawie indeksu. Na przykład, jeśli osobiście masz 10-letni ARM, wówczas Twoje oprocentowanie zostanie ustalone na pierwszą dekadę kredytu. Po upływie tej dekady stopa procentowa może zmieniać się co roku przez kolejne dwie dekady, w miarę spłacania pożyczki. W nazwie ARM 10/1 pierwsza liczba reprezentuje liczbę lat na stałe, podczas gdy druga liczba oznacza interwał korekty. Odstęp między korektami to okres, który ma miejsce między możliwymi zmianami kursu. W przypadku ARM 10/1 byłby to jeden rok.

Hybrydowe kredyty hipoteczne mogą zazwyczaj oferować niższe początkowe oprocentowanie w porównaniu z pożyczkami o stałym oprocentowaniu, ale ich oprocentowanie jest nadal wyższe niż w wielu standardowych ARM. Hybrydowy kredyt hipoteczny z regulowaną stopą procentową może zapewnić Ci pewność, że dokładnie wiesz, jakie będą Twoje płatności przez cały ustalony okres pożyczki. W przypadku ARM 10/1 będziesz wiedzieć, jaka jest stopa procentowa w pierwszej dekadzie. Po tym czasie Twoje oprocentowanie i miesięczna płatność mogą wzrosnąć lub spaść.

Wybór 10/1 ARM

Wybór 10/1 ARM może zaoszczędzić trochę pieniędzy na spłatę kredytu hipotecznego, który musisz spłacać co miesiąc. Na przykład, załóżmy, że kupujesz dom za 200 000 dolarów i odkładasz 20%. Po pożyczeniu 160 000 dolarów z 7-procentowym oprocentowaniem miesięczna rata za 30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu będzie kosztować każdego miesiąca 1064,48 dolarów. ARM 10/1 może doprowadzić cię do tego samego domu, ale twoje płatności będą niższe, przynajmniej na początku. 10-letni ARM prawdopodobnie zacznie Cię przy stopie procentowej wynoszącej zaledwie 6,25%, co oznacza, że ​​pierwsza dekada płatności wyniosłaby tylko 985,15 USD. Z drugiej strony, po upływie ustalonego okresu 10 lat Twoja stopa procentowa może ulec zmianie w oparciu o indeks. Z tego powoduważne jest, aby mieć pewność, że w przypadku wzrostu stóp procentowych nadal będzie Cię stać na miesięczne płatności. Wiele ARM 2/1 ma różne limity płatności dożywotnich, które ograniczają wysokość stopy procentowej.

Jeśli planujesz refinansowanie lub przeprowadzkę przed upływem pierwszych 10 lat kredytu hipotecznego, wówczas 10/1 ARM może być dla Ciebie dobre. Upewnij się, że sprawdzasz liczby, aby upewnić się, że ma to sens. Musisz mieć świadomość, że niektóre stany zezwalają na kary przedpłaty na hybrydowych ARM. Jeśli refinansowałeś swój dom lub nawet sprzedałeś go w ciągu pierwszych pięciu lat pożyczki, być może będziesz musiał zapłacić pożyczkodawcy opłatę karną. Dowiedz się, jakie potencjalne konsekwencje ze strony pożyczkodawcy mogą mieć spłacanie pożyczki w ustalonym okresie.

Zastanów się ostrożnie nad swoimi opcjami, wybierając, który konkretny produkt hipoteczny jest dla Ciebie najlepszy. ARM 10/1 może być odpowiedni dla Ciebie, jeśli wolisz bezpieczeństwo, które oferuje 30-letni stały, ale chciałbyś skorzystać z zazwyczaj niższych stawek ARM.

Przed podjęciem decyzji pozwól jednemu z ekspertów z The Texas Mortgage Pros dowiedzieć się, jaka pożyczka jest dla Ciebie najlepsza. Skontaktuj się z nami już dziś lub zadzwoń pod numer (866) 772-3802

Uzyskaj wstępne zatwierdzenie pożyczki komercyjnej już teraz Chcesz się dowiedzieć, czy kwalifikujesz się do pożyczki komercyjnej? Specjaliści od kredytów hipotecznych w Teksasie mają najlepsze ceny w branży!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy