Co weryfikują kredytodawcy hipoteczni na temat wyciągów bankowych?

17 lutego 2021

Tematy bloga

 • Trendy marketowe
 • Majsterkowanie w domuPierwsza osobaWyjątkowe domyWskazówki i poradyPrezentowany wpisIle kosztuje przeprowadzka?Mary Boone 23 marca 2018 r

  Dolary i centy przeznaczone na przeprowadzkę różnią się znacznie w zależności od wielu czynników.

  Narzędzia Zillow
 • Znajdź domy na sprzedaż
 • Wyszukaj wypożyczalnieSprawdź najnowsze oprocentowanie kredytów hipotecznychZdobądź inspirację do projektowania domuPołącz się z lokalnym agentemDowiedz się, jakie słabości finansowe wyróżniają pożyczkodawców, aby zwiększyć swoje szanse na zatwierdzenie kredytu.

  Wyszkoleni w zakresie wykrywania złego zarządzania finansami, pożyczkodawcy hipoteczni poświęcają dużo czasu na przegląd Twoich finansów przed zatwierdzeniem lub odmową udzielenia Ci kredytu mieszkaniowego. Rola pożyczkodawcy w zatwierdzaniu pożyczki polega na upewnieniu się, że masz wystarczającą ilość pieniędzy na zaliczkę i koszty zamknięcia, a także na ocenie, czy jesteś w stanie regularnie dokonywać miesięcznych płatności. Częścią tego, jak to robią, jest przeglądanie wyciągów bankowych. Dlatego ważne jest, aby wszystkie dokumenty i zapisy były posortowane i przejrzyste.

  Znaki ostrzegawcze wyciągów bankowych

  Opłaty za

  debet Kredytodawcy zazwyczaj uwzględniają wyciągi bankowe z ostatnich dwóch miesięcy w swojej ocenie finansów. Długa lista obciążeń debetowych na koncie nie jest najlepszym wskaźnikiem, że będziesz dobrym pożyczkobiorcą. Bez względu na okoliczności, posiadanie historii przekroczenia stanu konta lub niewystarczających środków na wyciągu pokazuje pożyczkodawcy, że możesz mieć problemy z zarządzaniem swoimi finansami.

  Duże depozyty

  Kolejnym ostrzeżeniem dla pożyczkodawców jest sytuacja, gdy wyciąg bankowy zawiera depozyty nieregularne lub jednorazowe. Można to uznać za niepewne, ponieważ mogłoby się wydawać, że te fundusze pochodzą z nielegalnego lub niedopuszczalnego źródła. O ile nie możesz przedstawić akceptowalnego wyjaśnienia dużej wpłaty, prawdopodobnie pożyczkodawca zignoruje te środki i zastosuje pozostałe dolary do oceny, czy kwalifikujesz się do pożyczki.

  Znaki banku mamy i taty

  Jednym ze sposobów, aby upewnić się, że wyciąg z konta bankowego nie wzbudzi żadnych sygnałów ostrzegawczych u pożyczkodawców, są spójne, śledzone płatności. Jeśli na przykład masz automatyczne miesięczne płatności na rzecz osoby fizycznej, a nie do banku, pożyczkodawcy mogą uznać to za nieujawnione konto kredytowe. Byłoby tak, gdybyś zaciągnął pożyczkę od swoich rodziców i zapłacił im samochód, a nie na przykład faktyczny bank.

  Jak ograniczyć kontrolę wyciągów bankowych

  Zadbaj o swoje transakcje przez co najmniej kilka miesięcy przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny. Pożyczkodawcy chcą wiedzieć, że pieniądze na Twoim koncie są tam od jakiegoś czasu, a nie dopiero niedawno wpłacone. Jedna lub dwie duże wpłaty na Twoje konto tuż przed złożeniem wniosku mogą wskazywać pożyczkodawcom, że pieniądze, które twierdzisz, nie są w rzeczywistości Twoje lub nie są „doświadczonymi aktywami, co oznacza, że ​​pieniądze nie były na Twoim koncie przynajmniej od dwa miesiące.

  Pod koniec dnia proces organizacji działalności banku i wyciągów najlepiej rozpocząć przed złożeniem wniosku o pożyczkę. Kiedy zaczynasz szukać domu, najlepiej posortuj swoje informacje finansowe, na wypadek gdyby twój wymarzony dom trafił na rynek i musisz działać szybko.

  Jeśli w początkowej fazie wyszukiwania będziesz mieć na uwadze wyciągi bankowe, łatwiej będzie Ci ubiegać się o pożyczkę i ostatecznie ją zabezpieczyć. Pamiętaj: ubezpieczyciele ponownie sprawdzają Twoje rachunki, tuż przed zamknięciem. Dlatego pamiętaj o utrzymaniu zdrowych finansów również podczas procesu zamykania.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy