Co zrobić, gdy wykorzystasz maksymalnie swoje karty kredytowe

17 lutego 2021
Category: Nowy Kredyt

W tym artykule:

  • Utwórz plan wydatków
  • Unikaj nowego długu
  • Szukaj dodatkowego dochodu
  • Skonfiguruj plan spłaty
  • Rozważ doradztwo kredytowe
  • Odbuduj swój kredyt

Jeśli wyczerpałeś swoje karty kredytowe, to jeszcze nie koniec świata. Chociaż jest to wyraźny znak, że powinieneś ograniczyć wydatki i spłacić swój dług, aby wrócić na właściwą ścieżkę finansową, przy odpowiednim planowaniu i ciężkiej pracy, możesz znowu stracić dług.

Przekroczenie wartości karty kredytowej oznacza, że ​​osiągnąłeś swój limit kredytowy i nie masz już dodatkowego kredytu do wykorzystania z tą kartą. Maksymalne wykorzystanie wszystkich kart kredytowych oznacza, że ​​nie masz dostępnego kredytu na kontach.

Takie wydatki to nie żart: tak duże poleganie na kredycie może z czasem przełożyć się na spłacanie wysokich odsetek. Może to również drastycznie wpłynąć na twoją zdolność kredytową. Im wyższe saldo, tym trudniej będzie wykopać się z długów.

Ale bez względu na to, ile masz długu lub ile kart przekroczyłeś, kilka zmian może wprowadzić Cię na ścieżkę spłaty i stabilności finansowej. Zapoznaj się z tym przewodnikiem, aby uzyskać wskazówki, jak zbudować plan spłaty, aby poradzić sobie z zadłużeniem na karcie kredytowej.

Utwórz plan wydatków

Podobnie jak podczas tworzenia budżetu, musisz sporządzić spis wszystkich rzeczy, na które wydajesz pieniądze, aby dowiedzieć się, dlaczego zadłużenie karty kredytowej osiągnęło limit. Jeśli ostatnio miałeś kryzys finansowy lub osobisty, koszty z tym związane mogą być znaczne i mogą być jednym z powodów, dla których wydałeś tak dużo na swoje karty. W innych przypadkach możesz dokonywać zakupów, takich jak częste posiłki w drogich restauracjach lub kupowanie biletów lotniczych, na które po prostu nie możesz sobie pozwolić ze swoich miesięcznych dochodów. Po dokładnym przyjrzeniu się wydatkom na karcie kredytowej zobacz, gdzie można dokonać cięć. Zmniejszenie lub wyeliminowanie niepotrzebnych wydatków jest niezbędne do spłaty zadłużenia na karcie kredytowej.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, utwórz miesięczny budżet, który da ci jasny obraz tego, ile pieniędzy przynosisz co miesiąc; ile płacisz na poczet stałych wydatków, takich jak czynsz, media, opłata za samochód i tym podobne; i ile zostało na wydatki uznaniowe. Pomoże Ci to określić, ile możesz przeznaczyć na zadłużenie karty kredytowej i zachęci do podejmowania odpowiedzialnych decyzji finansowych, aby utrzymać wydatki w granicach posiadanych środków.

Unikaj nowego długu

Jeśli utkniesz z przekroczonymi limitami kart kredytowych, jest to dobry moment, aby leżeć nisko i nie ubiegać się o nowy kredyt, dopóki nie poradzisz sobie z obecnym długiem. Nowy pożyczkodawca nie tylko zauważyłby, że masz wysoki wskaźnik wykorzystania kredytu na odnawialnych liniach kredytowych, ale Twoja ocena kredytowa prawdopodobnie doświadczyła spadku z powodu przekroczenia maksymalnego poziomu kart, co utrudnia uzyskanie zatwierdzenia nowego kredytu. Wykorzystanie kredytu jest głównym czynnikiem przy obliczaniu wyników kredytowych, a kiedy saldo zbliża się do limitów kredytowych odnawialnych linii kredytowych, wskaźnik wykorzystania lub procent dostępnego kredytu, którego używasz, może znacznie wzrosnąć – ostatecznie zwiększając kredyt Wynik w dół.

Jedynym wyjątkiem w unikaniu nowego zadłużenia jest konsolidacja istniejących sald, aby pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze i wyprzedzić zadłużenie na karcie kredytowej. Pożyczka konsolidacyjna zadłużenia może z czasem pomóc zaoszczędzić pieniądze na odsetkach i usprawnić spłatę, jeśli masz wiele kart, które są wyczerpane. Ta metoda może jednak przynieść odwrotny skutek, jeśli skonsolidujesz zadłużenie, ale nadal będziesz wydawać zwolnione linie kart kredytowych. Więc pamiętaj, aby wstrzymać wszystkie wydatki oparte na kredytach, jeśli możesz, podczas gdy jesteś w trakcie radzenia sobie ze swoim długiem.

Szukaj dodatkowego dochodu

Jeśli przekroczyłeś limit swoich kart kredytowych, możesz bezpiecznie założyć, że wydajesz więcej niż masz w dostępnej, uznaniowej gotówce. Aby co miesiąc przynosić większe dochody, zastanów się nad znalezieniem dodatkowej pracy lub czegoś, co możesz zrobić w wolnym czasie. Lub rozważ szukanie nowej pracy, za którą zapłacisz więcej.

Niezależnie od tego, czy podejmujesz pracę w niepełnym wymiarze godzin, pracujesz w nadgodzinach w swojej głównej pracy, czy sprzedajesz część swoich dodatkowych rzeczy, posiadanie dodatkowego dochodu każdego miesiąca pozwoli Ci spłacić więcej na spłatę długu. Wykorzystaj tyle dodatkowego dochodu, jaki masz co miesiąc, na spłatę zadłużenia karty kredytowej. Odsetki od zadłużenia karty kredytowej mogą być zabójcze, utrudniając spłatę salda, dlatego ważne jest, aby je jak najszybciej zmniejszyć.

Skonfiguruj plan spłaty

Stworzenie planu spłaty jest niezbędnym krokiem w pozbyciu się zadłużenia na karcie kredytowej. Jeśli masz budżet ogólny, powinieneś wiedzieć, ile możesz sobie pozwolić na spłatę zadłużenia każdego miesiąca. Po uzyskaniu tej liczby użyj jej, aby określić, ile zapłacisz na każdą kartę (jeśli masz wiele kart kredytowych z saldami) każdego miesiąca.

Dwie popularne metody atakowania zadłużenia na kartach kredytowych to podejście lawinowe i śnieżka zadłużenia. W podejściu lawinowym skupisz się najpierw na spłacie zadłużenia karty kredytowej z najwyższą roczną stopą procentową (APR), co z czasem pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze na spłatach odsetek. Dzięki podejściu kuli śnieżnej zadłużenia będziesz dokonywać minimalnych płatności na wszystkich swoich kartach co miesiąc i przeznaczać dodatkowe pieniądze na kartę kredytową z najniższym saldem. Pomoże Ci to szybciej zmniejszyć liczbę kart z saldami, a po spłaceniu każdej karty możesz zastosować kwotę, którą płaciłeś, do innych kart.

Rozważ doradztwo kredytowe

Jeśli masz problemy z samodzielnym zaplanowaniem spłaty, rozważ znalezienie doradcy kredytowego, który pomoże Ci opracować plan. Doradca kredytowy to osoba, która pomoże Ci zaplanować spłatę i będzie odpowiadać za jej wykonanie. Twój doradca kredytowy może zalecić plan zarządzania długiem, bardziej sformalizowaną strategię spłaty długu, która może być pomocną alternatywą w radzeniu sobie z rosnącym zadłużeniem.

Odbuduj swój kredyt

Niezależnie od tego, czy po raz pierwszy przekroczyłeś maksymalny poziom swoich kart kredytowych, czy jest to częste zjawisko, możesz zauważyć, że wyniki kredytowe zmieniają się wraz z okresami dużego zadłużenia.

Jeśli twój kredyt ucierpiał z powodu maksymalnego wyczerpania twoich kart kredytowych, dobrym pomysłem jest odbudowanie go, abyś nie musiał radzić sobie ze słabą zdolnością kredytową w przyszłości. Oto kilka wskazówek, jak odbudować kredyt:

  • Dowiedz się, gdzie stoi Twój kredyt. Możesz otrzymać bezpłatną kopię swoich raportów kredytowych i FICO ® Score ☉ od Experian, dzięki czemu wiesz dokładnie, co znajduje się w Twoim pliku kredytowym.
  • Płać wszystkie rachunki na czas. W przypadku kart z maksymalnym limitem płatności często występują nieodebrane lub spóźnione płatności, ponieważ niektórzy ludzie, którzy są w dużym stopniu uzależnieni od kredytu, mogą również mieć problemy z przepływem gotówki. Historia płatności jest najważniejszym czynnikiem przy obliczaniu zdolności kredytowej, dlatego terminowe opłacanie rachunków jest kluczowym krokiem w kierunku poprawy kredytu. Rozważ skorzystanie z opcji opłacania rachunków, aby nie przegapić żadnych płatności.
  • Utrzymuj niskie wykorzystanie kredytu. Jak wspomniano powyżej, maksymalne wykorzystanie kart kredytowych spowoduje wzrost ogólnego wskaźnika wykorzystania kredytu, jednego z najważniejszych czynników wykorzystywanych przez modele oceny zdolności kredytowej do obliczania zdolności kredytowej. Gdybyś przekroczył maksymalny poziom swoich kart kredytowych, wskaźnik wykorzystania kredytu wyniósłby 100% – ponad trzykrotność zalecanego wskaźnika poniżej 30%. Spłacaj zadłużenie na karcie kredytowej, aby obniżyć współczynnik wykorzystania kredytu.
  • Sprawdź Experian Boost . To narzędzie może pomóc w natychmiastowym podniesieniu Twojego FICO ® Score poprzez przyznanie kredytu na płatności za media i usługi telekomunikacyjne, które już dokonujesz.

Proces spłaty zadłużenia na karcie kredytowej i ulepszenia kredytu wymaga czasu, więc bądź cierpliwy i trzymaj się swojego planu. Ale pieniądze, które zaoszczędzisz, i zwiększenie kredytu będą tego warte.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy