Czy cena Bitcoina może osiągnąć 100 000 $ do 2021 roku?

17 lutego 2021
Category: Uzyskać Więcej

Analityk PlanB był w stanie określić nie tylko obecny i przyszły niedobór / twardość BTC, ale także możliwą cenę Bitcoina. Ustalono cenę docelową na sierpień 2021 r. W wysokości 100 000 USD za BTC, korzystając z modelu Stock-to-Flow. Jeśli model nadal się sprawdza, Bitcoin osiągnie cenę około 100 000 USD do końca przyszłego roku. Niemniej jednak taki kurs BTC to coś więcej niż prosty model.

Dokładnie 2 tygodnie temu cena Bitcoina wyrwała się z jego długiego ruchu bocznego i na razie pozostawiła za sobą zaciekle walkę o 9000 USD. W ciągu 10 dni cena Bitcoina wzrosła do 12 000 USD. Jednak cena BTC nie mogła długo pozostać na tym poziomie i spadła w okolice 11000 USD. O wiele bardziej interesujące w tym rozwoju jest to, że cena Bitcoin jest prawie zgodna z prognozą Stock-to-Flow analityka PlanB. Przyjrzyjmy się, co to oznacza dla ceny BTC.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o cenie Bitcoina i modelu Stock-to-Flow, który aktualnie realizujemy, pobierz bezpłatnie aplikację mobilną Born2Invest. Nasza aplikacja towarzysząca dostarcza najnowszych trendów rynkowych, analiz giełdowych i wiadomości biznesowych ze świata, abyś mógł pozostać na czele rynku.

Cena Bitcoina jest obecnie zgodna z modelem Stock-to-FlowDo tej pory wszyscy powinni znać model PlanB Stock-to-Flow. Analityk po raz pierwszy zastosował współczynnik S2F do Bitcoin i zasłynął w społeczności kryptowalut. Stosunek ten był już stosowany w przeszłości w odniesieniu do metali szlachetnych w celu określenia ich niedoboru i wywnioskowania, czy dany metal szlachetny nadaje się do przechowywania wartości.

W swoim modelu był jednak w stanie określić nie tylko obecny i przyszły niedobór / twardość BTC, ale także możliwą cenę Bitcoina. Ustalono cenę docelową na sierpień 2021 r. W wysokości 100 000 USD za BTC. Obecnie cena Bitcoina jest niemal dokładnie zgodna z modelem.

PlanB opublikuje odpowiedni wykres w następnych dniach. Czerwone kropki wskażą, jak daleko Bitcoin jest od następnej połowy i będą stopniowo zmieniać kolor. Zawsze będzie nowy punkt, gdy tylko minie kolejny miesiąc od ostatniego halvingu. Tymczasem jesteśmy w trzecim miesiącu po halvingu, a cena Bitcoina jest obecnie zgodna z przewidywaniami PlanB i jego modelu Stock-to-Flow.

Po 2024 r. Bitcoin może być najlepszym środkiem przechowywania wartościJeśli więc model nadal się sprawdzi, Bitcoin osiągnie cenę około 100 000 USD do końca przyszłego roku. Ponadto współczynnik S2F BTC rośnie z dnia na dzień i nagle podwoi się przy następnym obniżeniu o połowę w 2024 r. Oznacza to, że Bitcoin będzie oficjalnie twardszy niż złoto, a zatem teoretycznie będzie lepszym magazynem wartości.

Niemniej jednak taki kurs BTC to znacznie więcej niż prosty model. Istnieje wiele innych czynników, które wpływają na cenę Bitcoina. Należą do nich rozwój techniczny, adopcja, zainteresowanie inwestorów instytucjonalnych oraz rosnąca inflacja walut FIAT. Jednak wszystkie te czynniki są obecnie więcej niż pozytywne i zapewniają dodatkowe wsparcie dla ceny docelowej PlanB.

Nadal nie wiadomo, czy cena Bitcoina osiągnie w przyszłym roku 100 000 USD. Jedno jest pewne – gdy tylko kurs Bitcoina przekroczy 20000 $, na rynek wejdzie kolejna fala spekulantów. Ponieważ wtedy teoretycznie inwestorzy nigdy nie ponieśliby strat na BTC.

OŚWIADCZENIE: Ten artykuł został napisany przez osobę trzecią i nie odzwierciedla opinii Born2Invest, jego kierownictwa, personelu ani współpracowników. Zapoznaj się z naszym zastrzeżeniem, aby uzyskać więcej informacji.

Ten artykuł może zawierać wypowiedzi prognozujące. Te stwierdzenia dotyczące przyszłości są generalnie identyfikowane za pomocą słów „wierzyć, „projekt, „szacować, „stać się, „planować, „będzie i podobnych wyrażeń. Te wypowiedzi prognozujące wiążą się ze znanymi i nieznanymi zagrożeniami, a także niepewnościami, w tym omawianymi w poniższych ostrzeżeniach oraz w innych miejscach tego artykułu i na tej stronie. Chociaż Spółka może uważać, że jej oczekiwania są oparte na rozsądnych założeniach, rzeczywiste wyniki, jakie może osiągnąć Spółka, mogą znacznie różnić się od wszelkich stwierdzeń wybiegających w przyszłość, które odzwierciedlają opinie kierownictwa Spółki dopiero na dzień niniejszej publikacji. Ponadto przeczytaj te ważne informacje .

Po raz pierwszy opublikowany w CRYPTO MONDAY , zewnętrzny współpracownik przetłumaczył i dostosował artykuł z oryginału. W przypadku rozbieżności pierwszeństwo ma oryginał.

Chociaż dołożyliśmy uzasadnionych starań, aby zapewnić dokładne tłumaczenia, niektóre fragmenty mogą być nieprawidłowe. Born2Invest nie ponosi odpowiedzialności za błędy, pominięcia lub niejasności w tłumaczeniach przedstawionych na tej stronie. Każda osoba lub podmiot polegający na przetłumaczonych treściach robi to na własne ryzyko. Born2Invest nie ponosi odpowiedzialności za straty spowodowane poleganiem na dokładności lub wiarygodności przetłumaczonych informacji. Jeśli chcesz zgłosić błąd lub niedokładność w tłumaczeniu, zachęcamy do kontaktu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy