Czy mogę wypłacić pieniądze, jeśli moje konto jest przekroczone?

17 lutego 2021
Category: Twoja Zdolność

Czasami przetrwanie miesiąca jest trudne. Już masz problemy z opłaceniem rachunków, a Twoje konto bankowe jest przekroczone. Potrzebujesz gotówki i pytasz: czy mogę wypłacić pieniądze, jeśli moje konto jest przekroczone? Spójrzmy.

Johnathan Delmonik

Johnathan przez ponad 10 lat był redaktorem blogów i magazynów finansowych, a teraz jest redaktorem naczelnym i założycielem OverdraftApps.Com. Posiada tytuł licencjata i magistra ekonomii

Więcej postów, których autorem jest Johnathan Delmonik.

Johnathan Delmonik

Czasami przetrwanie miesiąca jest trudne. Już masz problemy z opłaceniem rachunków, a Twoje konto bankowe jest przekroczone. Potrzebujesz gotówki i pytasz: czy mogę wypłacić pieniądze, jeśli moje konto jest już przekroczone? Spójrzmy.

Czy możesz wypłacić z ujemnego konta

Dla wielu osób odpowiedź brzmi: tak, możesz. Zależy to jednak od Twojego banku i od tego, jak skonfigurowałeś swoje konto czekowe. Czasami musisz wyrazić zgodę na ochronę w rachunku bieżącym, inne banki wymagają, abyś zdecydował się na ochronę w rachunku bieżącym.

Weźmy na przykład Chase. Standardowa praktyka Chase w rachunku bieżącym oznacza, że ​​bank zezwoli na przekroczenie kwoty, jeśli nie ma wystarczających środków na czek lub płatność automatyczną. Ale transakcje kartą debetową, w tym wypłaty gotówki, zostaną odrzucone, jeśli nie masz wystarczających środków.

Z drugiej strony, jeśli Twoje konto Chase ma włączoną ochronę debetu, będziesz mógł wypłacić gotówkę z konta, które ma niewystarczające środki lub które jest już przekroczone – ale spodziewaj się uiszczenia opłat.

Z drugiej strony, US Bank oferuje opcję wyrażenia zgody na pokrycie debetu w rachunku bieżącym dla transakcji bankomatowych i kart debetowych, dzięki czemu można wypłacić kwotę gotówki przekraczającą dostępne saldo. Możesz nawet wypłacić gotówkę, jeśli Twoje konto jest już przekroczone. Podobnie jak Chase, US Bank oferuje również ochronę w rachunku bieżącym, omówimy ją bardziej szczegółowo później.

Ile mogę przeliczyć na koncie czekowym

Kredyt w rachunku bieżącym jest faktycznie pożyczką, a pożyczki zawsze wiążą się z oceną ryzyka kredytowego. Kwota, o jaką możesz przelać środki na koncie czekowym, będzie zależeć od wewnętrznych kryteriów banku. Twój bank rozważy, jak długo Twoje konto jest otwarte, jak często korzystasz z debetu i czy spłacisz debet w rozsądnym terminie.

Każdy bank będzie oferował różne limity debetu, ale na standardowym rachunku czekowym możesz spodziewać się wszystkiego, od limitu 100 USD do limitu 1000 USD. Osoby o wysokich dochodach kwalifikują się do znacznie większych debetów w rachunku bieżącym. Możesz zapewnić sobie dostęp do solidnego debetu, utrzymując długoterminowe relacje bankowe i zawsze spłacając swoje pożyczki.

Czy mogę wypłacić oszczędności, jeśli czek jest przekroczony?

Tak, w rzeczywistości możesz zapobiec sytuacji, w której Twój rachunek bieżący nigdy nie popadnie w ruinę dzięki ochronie w rachunku bieżącym, oferowanej przez większość banków. Zabezpieczenie w rachunku bieżącym łączy Twoje konto czekowe z innym kontem w banku, na przykład z kontem oszczędnościowym.

Ochrona w rachunku bieżącym jest prosta. Jeśli na koncie czekowym nie ma wystarczających środków na transakcję, bank automatycznie spróbuje przelać środki z połączonego konta, zazwyczaj z konta oszczędnościowego. Zamiast przekraczać wartość konta czekowego, po prostu wypłacasz środki z konta oszczędnościowego.

Uważaj na opłaty i prowizje

Wypłata z konta czekowego nie jest bezpłatna. Nawet jeśli Twoje konto jest już przekroczone, nadal będziesz obciążany opłatami za dalsze transakcje. Banki głównego nurtu, takie jak Chase i Bank of America, zazwyczaj pobierają opłaty w zakresie od 30 do 40 USD za transakcję. Tak więc, jeśli wypłacisz 20 $, gdy twoje konto jest przekroczone, możesz zostać obciążony dwukrotnością wypłaty z bankomatu, tylko opłatami.

To powiedziawszy, banki mają tendencję do ograniczania liczby opłat, które będą nakładać w danym dniu. Ponownie, zależy to od Twojego banku, ale możesz spodziewać się maksymalnie 6 obciążeń dziennie.

Jednym ze sposobów uniknięcia opłat jest skorzystanie z ochrony przed debetem. Ochrona w rachunku bieżącym jest bezpłatna w niektórych bankach, inne pobierają mniejszą opłatę, powiedzmy 12 USD za każdym razem, gdy skorzystasz z tej ochrony.

Alternatywy dla debetu

Wielu posiadaczy rachunków po prostu nie ma dostępu do debetu. Lub, jeśli masz naprawdę trudne chwile finansowe, może się okazać, że w pewnym momencie Twój bank przestanie autoryzować transakcje na Twoim koncie czekowym. Na szczęście istnieje wiele alternatyw dla sprawdzania debetów na koncie.

Jedną z opcji jest bezpłatna aplikacja w rachunku bieżącym, taka jak aplikacja Dave lub aplikacje takie jak Earnin. Te aplikacje udzielą ci niewielkiej pożyczki bez odsetek i opłat. Bezpłatna aplikacja w rachunku bieżącym to świetna opcja, jeśli potrzebujesz tylko 25 lub 50 USD, aby doprowadzić Cię do wypłaty.

Jeśli otrzymujesz wypłatę co miesiąc lub masz wiele problemów finansowych, możesz rozważyć większą pożyczkę od dostawcy, takiego jak Rainy Day Lending lub Avant. Zawsze uważaj na odsetki od większych pożyczek, ponieważ odsetki mogą szybko obniżyć Twoją zdolność do spłaty miesięcznych zobowiązań.

Zasubskrybuj aplikacje w rachunku bieżącym

Otrzymuj najnowsze posty prosto do skrzynki odbiorczej

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy