Czy powinienem się martwić, że mój bank sprzedaje mój kredyt hipoteczny?

17 lutego 2021

Tematy bloga

 • Trendy marketowe
 • Majsterkowanie w domuPierwsza osobaWyjątkowe domyWskazówki i poradyPrezentowany wpisIle kosztuje przeprowadzka?Mary Boone 23 marca 2018 r

  Dolary i centy przeznaczone na przeprowadzkę różnią się znacznie w zależności od wielu czynników.

  Narzędzia Zillow
 • Znajdź domy na sprzedaż
 • Wyszukaj wypożyczalnieSprawdź najnowsze oprocentowanie kredytów hipotecznychZdobądź inspirację do projektowania domuPołącz się z lokalnym agentemWielu pożyczkobiorców woli uzyskać kredyt hipoteczny w narożnym banku, ponieważ dokładnie wiedzą, kto udziela im pożyczki i kto będzie obsługiwał ich kredyt hipoteczny. Jednak większość pożyczkobiorców nie zdaje sobie sprawy, że i tak istnieje duża szansa, że ​​ich kredyt hipoteczny zostanie sprzedany w pewnym momencie – nawet przez bank na rogu.
  Dlaczego pożyczkodawcy sprzedają kredyty hipoteczne?

  Pożyczkodawcy sprzedają kredyty hipoteczne z dwóch głównych powodów:

  Zarabiaj na pożyczce. Kredytodawcy pobierają prowizję od sprzedawanych przez siebie kredytów hipotecznych. Mogą zarabiać na kredycie hipotecznym na kilka różnych sposobów: pobierając opłaty w momencie udzielenia kredytu; otrzymując odsetki od miesięcznych płatności; lub sprzedając pożyczkę za prowizję po jej utworzeniu.

  Uwolnij swój kapitał. Kredytodawcy otrzymują gotówkę w momencie sprzedaży kredytu hipotecznego, więc wykorzystują tę płynność, aby udzielać pożyczek innym osobom i ponownie zarabiają pieniądze za pomocą opisanych powyżej metod. Jeśli bank może zarobić więcej pieniędzy, tworząc pożyczki, niż utrzymując i obsługując pożyczki, może sprzedać istniejące kredyty hipoteczne, aby wygenerować więcej nowych pożyczek.

  Czy to źle, że mój kredyt hipoteczny został sprzedany?

  Zazwyczaj nie. Chociaż czasami wydaje się, że zostałeś zdradzony, gdy dowiesz się, że Twój kredyt hipoteczny został sprzedany innemu pożyczkodawcy lub inwestorowi, zwykle nie jest to zła rzecz. Pamiętaj, że pożyczyłeś już pieniądze i podpisałeś zestaw warunków pożyczki. Dopóki nie zalegasz z płatnościami lub nie zalegasz z płatnościami, warunki pożyczki nie ulegną zmianie. Największą różnicą jest to, że Twoja miesięczna płatność jest teraz wysyłana na nowy adres.

  Jednak mogą wystąpić inne drobne przywileje, które zostaną utracone w przypadku sprzedaży pożyczki. Obejmują one takie rzeczy, jak bezpłatne czeki, które otrzymałeś od banku za posiadanie pożyczki w swoim banku.

  Co się stanie, jeśli mój pożyczkodawca zbankrutuje?

  Chociaż chciałbyś wierzyć, że twój kredyt hipoteczny zostanie umorzony, jeśli pożyczkodawca upadnie, prawda jest taka, że ​​najprawdopodobniej zostanie on sprzedany innemu pożyczkodawcy lub inwestorowi. W takim przypadku zazwyczaj zachowujesz te same warunki pożyczki i po prostu płacisz nowemu serwisantowi.

  Na wynos

  Wielkość i stabilność banku, z którego pożyczasz pieniądze, nie muszą mieć dużego znaczenia w procesie podejmowania decyzji. Pożyczasz pieniądze, które są towarem i ostatecznie będziesz musiał spłacić pożyczkę. Warunki są ustalane w momencie podpisywania umowy, więc nie powinieneś martwić się o sprzedaż na wtórnym rynku kredytów hipotecznych.

  Przeczytaj umowę

  Przypomnienie: ważne jest, abyś przeczytał warunki przy podpisywaniu umowy hipotecznej. Obowiązkowe jest ujawnienie informacji o tym, czy Twoja pożyczka zostanie sprzedana, oraz jaki procent pożyczek, które pożyczkodawca wyemituje, a które zostaną sprzedane.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy