Jak superbogaci kupują bitcoiny

17 lutego 2021
Category: Uzyskać Dostęp

Z dala od mętnego, bezosobowego świata internetowych giełd bitcoinów i kryptowalut, najbogatsi na świecie, którzy chcą kupić bitcoiny, robią to za pośrednictwem biura w ekskluzywnym Mayfair w zachodnim Londynie – a stosunkowo nowa usługa staje się coraz bardziej popularna wśród superbogaczy zainteresowanych krypto.

Syndykat Dadiani, który stylizuje się jako „platforma inwestycyjna dla. Maksymalizacji zasobów cyfrowych i dopasowuje dużych kupujących i sprzedających bitcoiny w sposób podobny do kupujących i sprzedających dzieła sztuki, twierdzi, że pomógł klientom, którzy chcą je zdobyć do 25% rynku bitcoinów – warte wiele miliardów dolarów.

Bitcoin, obecnie wart prawie 9000 USD, gwałtownie gwałtownie zmienił wartość w ciągu ostatnich kilku lat.

Główny inwestor Tesli przewidział, że Bitcoin będzie wart więcej niż 1 bilion dolarów za mniej niż 10 latKoronawirus zarobił 6 miliardów dolarów Crypto-Powered Akon, „ Real-Life Wakanda ” w Senegalu „ bardziej konieczne ”XRP Ledger Foundation – kolejny krok decentralizacji XRP?Syndykat Dadiani został założony przez handlarza dziełami sztuki Eleesę Dadiani, która po raz pierwszy zaczęła używać bitcoinów i kryptowalut kilka lat temu w odpowiedzi na zapotrzebowanie inwestorów i jest prowadzona z tego samego biura co Dadiani Fine Art.

W zeszłym roku Dadiani Fine Art, we współpracy z platformą blockchain Maecenas Fine Art, trafiło na pierwsze strony gazet po wystawieniu 49% pracy Andy’ego Warhola „14 małych krzeseł elektrycznych z 1980 roku na sprzedaż za bitcoiny i inne kryptowaluty za pośrednictwem łańcucha blokowego ethereum.

„Kiedy zakładałem instytucję, był to sposób na spieniężenie aktywów kryptowalut – powiedział Dadiani. „Ale okazało się, że byli ludzie, którzy chcieli, abyśmy pomogli im w zakupie ogromnych ilości bitcoinów.

Syndykat Dadiani jest opisywany jako „sieć peer to peer, w której ludzie handlują między sobą; Dadiani twierdzi, że jej rolą jest łączenie ludzi, którzy chcą sprzedawać i tych, którzy chcą kupować, tak jak robi to w świecie sztuki.

„Jeden z naszych klientów zwrócił się do nas i powiedział, że jest zainteresowany nabyciem 25% wszystkich dostępnych obecnie bitcoinów – powiedział Dadiani. „Jest wiele podmiotów, które chcą zdominować rynek.

Jedna czwarta wszystkich bitcoinów znajdujących się obecnie w obiegu, w tym tych, które mogą zostać trwale utracone, wynosi około 4,5 miliona i jest warta oszałamiającą kwotę 38 miliardów dolarów przy obecnych kursach wymiany.

Dadiani powiedziała, że ​​tego rodzaju akumulacji nie da się „zrealizować, ale jej firmie polecono „przeszukać rynki i uzyskać dostęp do możliwie blisko 25%.

Zainteresowanie Eleesy Dadiani bitcoinem i kryptowalutami było spowodowane jej pracą jako handlarza dziełami sztuki.

„Kupujący tej wielkości będzie podnosił cenę, aby tego rodzaju akumulacja była jeszcze droższa – powiedział Mati Greenspan, starszy analityk rynkowy w biurze maklerskim eToro. „Istnieją sposoby na zrównoważenie tego rodzaju wzrostu cen wynikającego z popytu, ale po pewnym poziomie niewiele można zrobić, aby temu zapobiec.

Według szacunków Greenspana, z 21 milionów bitcoinów, które kiedykolwiek będą istnieć, „wiele z nich nie zostanie wydobytych przez długi czas, a wiele innych zostanie utraconych na dobre.

„Jednak nawet większa liczba monet jest obecnie w posiadaniu hodlerów [nazwa długoterminowych posiadaczy bitcoinów], którzy nie będą chcieli rozstać się z nimi za żadną cenę – napisał Greenspan w notatce do klientów. „Mówiąc realistycznie, w tej chwili w obiegu jest prawdopodobnie mniej niż 5 milionów monet.

Jednym z największych wyzwań dla Dadiani jest kupowanie dużych ilości bitcoinów bez wpływu na rynek.

„Ludzie kupujący duże ilości bitcoinów chcą uniknąć poślizgu – powiedział Dadiani. „Jedynym sposobem na to jest unikanie wymian.

Poślizg to różnica między oczekiwaną ceną transakcji a ceną, po której transakcja jest wykonywana i może ulec pogorszeniu w okresach wyższej zmienności, na co rynek bitcoin jest szczególnie podatny, oraz gdy duże zlecenie jest składane w niskiej rynek wolumenu.

Dadiani twierdzi, że stworzyła konsorcjum sprzedawców z całego świata, którzy mają „kolosalne ilości bitcoinów lub chcą kupić znaczące ilości, i jest przekonana, że ​​wszyscy zostali odpowiednio sprawdzeni pod kątem przepisów dotyczących prania pieniędzy.

„Nie mamy do czynienia z ludźmi, którzy nie są klientami renomowanych banków – powiedział Dadiani. „Jesteśmy animatorami rynku, koordynatorami tych transakcji. Jeśli zaangażujesz banki i instytucje, to do nich należy upewnienie się, że ich klienci przestrzegają przepisów.

Syndykat D adiani jest obecnie w trakcie czwartej transakcji, z której wszystkie miały „bardzo duży wolumen, a ich ukończenie trwało tygodnie lub miesiące. Syndykat D adiani otrzymuje procent od każdej transakcji; opłata maklerska.

Dotychczasowe transakcje sięgały milionów dolarów i składały się z tysięcy transakcji dziennie.

Cena bitcoinów ostatnio nieco wzrosła, ale pozostaje daleko od swoich rekordowych poziomów prawie. [+] 20 000 USD.

Od początku tego roku cena bitcoinów wzrosła o ponad 120% – dodając miliardy dolarów do wartości tych transakcji.

„Zainteresowanie bitcoinem nigdy nie osłabło – powiedziała Dadiani, dodając, że jej galeria sztuki od lat parała się kryptowalutą. „Chociaż media przedstawiają zupełnie inny obraz.

„W tej chwili ludzie chcą po prostu kupować bitcoiny. Innymi kryptowalutami jest niewielkie zainteresowanie, ale nie robiliśmy tego tak długo i bylibyśmy otwarci na innych w przyszłości, gdyby chcieli tego klienci. Jeśli ktoś chce dużych ilości eteru lub innej dużej kryptowaluty, prawdopodobnie bylibyśmy w stanie znaleźć sprzedawcę .

„Sztuka i samochody to mały przemysł, bitcoin i kryptowaluty to coś innego – dodał Dadiani.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy