Jakie koszty zamknięcia mogę negocjować?

17 lutego 2021
Category: Koszty Zamknięcia

Odkąd Dodd-Frank wszedł w życie latem 2010 r., Pożyczkodawcy hipoteczni muszą pobierać takie same opłaty za udzielenie, ubezpieczenie, administracyjne i za przygotowanie dokumentów (często nazywane „opłatami śmieciowymi) od każdego ze swoich klientów. Jeśli tego nie zrobią, naruszają prawo federalne.

Jednak doświadczeni konsumenci mogą nadal negocjować niektóre koszty zamknięcia. Nadal istnieje wiele opłat od osób trzecich, które pożyczkobiorcy mogą kupować i negocjować.

„Opinia publiczna bardzo często myśli, że nadal może negocjować opłaty pożyczkodawcy – mówi Dan Green, specjalista ds. Pożyczek w Waterstone Mortgage w Cincinnati. „Nie można oczekiwać, że opinia publiczna będzie na bieżąco z przepisami dotyczącymi kredytów hipotecznych. Powodem reform było zapewnienie, że każdy klient będzie traktowany w ten sam sposób, że wszyscy płacą taką samą opłatę za tę samą usługę.

Przy zakupie, Przewodnik Konsumentów Rezerwy Federalnej po kosztach rozliczenia kredytu hipotecznego szacuje, że koszty zamknięcia wynoszą średnio 3 procent ceny sprzedaży domu i mogą wynosić od 3 procent do 6 procent salda niespłaconych pożyczek na refinansowanie.

W badaniu kosztów zamknięcia z 2014 r. Bankrate poinformował, że nabywcy domów zaciągający pożyczkę hipoteczną w wysokości 200 000 USD płacili średnio 2539 USD opłat pożyczkodawcy i osób trzecich. Opłaty pożyczkodawców, opłaty, które konsumenci płacą bezpośrednio pożyczkodawcom, a nie usługodawcom zewnętrznym, wyniosły średnio 1877 USD, zgodnie z najnowszym badaniem Bankrate.

Koszty zamknięcia: które z nich mogę negocjować?

Opłaty pożyczkodawcy: Nie

Twój pożyczkodawca będzie pobierał opłaty za szeroki zakres usług. Może to obejmować opłaty za ubezpieczenie, opłaty aplikacyjne, opłaty za przygotowanie dokumentów i opłaty manipulacyjne.

Opłaty te będą się różnić w zależności od pożyczkodawcy, ale nie można ich już negocjować w dół. Jeśli Twój pożyczkodawca obciążył jednego klienta łącznymi opłatami w wysokości 1500 USD, musi obciążyć Cię taką samą kwotą.

Ale, jak mówi Fred Glick, broker / właściciel US Loans Mortgage w Filadelfii, konsumenci mogą znaleźć pożyczkodawcę hipotecznego, który pobierze zaledwie 500 dolarów z opłat pożyczkowych. Kluczem są zakupy; możesz współpracować z każdym pożyczkodawcą posiadającym licencję na prowadzenie działalności w Twoim stanie, bez względu na to, gdzie znajdują się fizyczne biura.

Ubezpieczenie tytułu: Tak

Ubezpieczenie tytułu własności chroni pożyczkodawcę w przypadku, gdy masz jakiekolwiek nieodkryte zastawy na swojej nieruchomości. Ta opłata może być kosztowna. Frank Pellegrini, właściciel Prairie Title Services w Oak Park w stanie Illinois, mówi, że polisa ubezpieczeniowa tytułu własności – w tym wyszukiwanie publicznych rejestrów, które prowadzi firma tytułowa – powinna kosztować około 1500 USD za dom 250 000 USD. Polityka dotycząca tytułu refinansowania powinna kosztować około 700 dolarów. Możesz rozejrzeć się za niższymi kosztami i możesz negocjować tę opłatę.

„To jest konkurencyjna branża – mówi Pellegrini. „Należy bezwzględnie rozejrzeć się. Codziennie dzwonimy do klientów z pytaniami o nasze stawki.

Pellegrini twierdzi, że stawki ubezpieczenia tytułu mogą się różnić nawet o 5 procent, więc warto się rozejrzeć.

Ocena: Nie

Zanim pożyczkodawca pożyczy Ci pieniądze lub refinansuje Twój dom, będziesz musiał zapłacić za wycenę. Opłata ta różni się w zależności od wielkości i lokalizacji Twojego domu, ale Realtor.com szacuje, że wycena przeciętnego domu kosztuje zazwyczaj od 250 do 350 USD. Twój pożyczkodawca zleca wycenę, więc nie możesz rozejrzeć się i prawdopodobnie nie będziesz w stanie negocjować kosztów.

Ubezpieczenie domu: Tak

Kredytodawcy wymagają również wykupienia polisy ubezpieczeniowej domu przed zakupem domu. To może być kosztowne. Rezerwa Federalna stwierdziła, że ​​polisy kosztują od 300 do 1000 USD rocznie, w zależności od domu i lokalizacji. Ponieważ możesz wykupić polisę ubezpieczeniową domu w dowolnej firmie, możesz się rozejrzeć. Możesz również skorzystać z rabatów ubezpieczyciela, aby obniżyć koszty.

Chris Hackett, dyrektor ds. Spersonalizowanych polis w Amerykańskim Stowarzyszeniu Ubezpieczycieli Majątkowych w Chicago, mówi, że niektóre rabaty są warte więcej niż inne. Niektóre firmy mogą zapewnić rabat do 15 procent, jeśli kupisz nowy dom zamiast już istniejącego. Mówi, że niektórzy ubezpieczyciele oferują 5-procentową zniżkę, jeśli nie palisz.

Podatki stanowe: nie

Kupując dom, będziesz musiał uiścić opłaty za przekaz stanowy i nagrania. Opłaty te są różne, ale nie można ich obniżać ani eliminować.

Tak więc, pomimo ostatnich przepisów, nadal możesz negocjować niższe koszty zamknięcia, aby pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze, gdy nadejdzie czas na zakup lub refinansowanie domu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy