Które banki nie pobierają miesięcznych opłat?

17 lutego 2021
Category: Swoje Konto

Dorastanie jest trudne, a jedną z najważniejszych części bycia dorosłym jest stabilność finansowa. Zarządzanie pieniędzmi jest w rzeczywistości dużo łatwiejsze i bezpieczniejsze, gdy pieniądze są przechowywane w banku. Zapewnia większe bezpieczeństwo i wygodę dla każdego. Problem z tradycyjnymi bankami polega jednak na tym, że tak wiele z nich pobiera opłaty za otwarcie i prowadzenie rachunku. Myśl o opłaceniu tych opłat nie brzmi zbyt zachęcająco, zwłaszcza jeśli chcesz zaoszczędzić więcej pieniędzy. Na szczęście istnieją sposoby na uniknięcie tych skandalicznych opłat bankowych. Przeczytaj więcej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Korzyści z kont bankowych

Konta bankowe, zwłaszcza rachunki czekowe, to najłatwiej dostępne miejsce do przechowywania pieniędzy. Działa jako depozytariusz Twoich środków. Musisz zapłacić rachunki lub sklep spożywczy? Następnie wystarczy wpłacić pieniądze na swoje konto lub wypłacić gotówkę za pomocą bankomatu lub karty debetowej. To także świetne narzędzie do zarządzania finansami. Możesz przeglądać swoje bieżące wyciągi, ustalać budżety, a nawet zacząć oszczędzać pieniądze, prawidłowo korzystając z konta czekowego.

Niektóre z zalet posiadania własnego konta czekowego to:

 1. Możesz dokonywać transakcji bezgotówkowych. Konto czekowe umożliwia wyjście bez posiadania przy sobie gotówki. Większość sklepów i sprzedawców obsługuje obecnie karty debetowe jako formę płatności.
 2. Ale możesz łatwo zdobyć gotówkę, jeśli jej potrzebujesz. W przypadkach, gdy potrzebujesz gotówki, możesz ją po prostu wypłacić z bankomatu za pomocą karty debetowej dołączonej do konta.Bezpośredni depozyt. Bezpośredni depozyt oznacza, że ​​Twoja wypłata jest wysyłana bezpośrednio na Twoje konto. Koniec z chodzeniem do banku i czekaniem w kolejce.To jest bezpieczne. Twoje pieniądze są o wiele bezpieczniejsze w zarządzaniu przez ubezpieczony bank niż chowanie się pod materacem w domu lub inwestowanie w ryzykowne przedsięwzięcie.Płać rachunki zawsze i wszędzie. Prawie każdy bank ma dziś bankowość internetową i / lub mobilną. Może się to przydać w sytuacjach, gdy trzeba od razu opłacić rachunki. Jeśli nie masz czasu, aby zapłacić im osobiście, możesz to zrobić za pomocą konta bankowego online.Wyświadczasz także Matce Naturze wielką przysługę. Aplikacje bankowości internetowej i mobilnej oznaczają, że do codziennych transakcji zużywa się mniej papieru. W rzeczywistości możesz całkowicie zrezygnować z otrzymywania wyciągów papierowych w większości banków.Wybór odpowiedniego banku

  Jeśli jesteś teraz przekonany, że otwarcie rachunku czekowego jest dla Ciebie, następnym krokiem jest ustalenie, gdzie powinieneś go otworzyć. Wybierz bank, któremu powierzyłbyś swoje pieniądze, aby mieć gwarancję bezpieczeństwa i wzrostu. To dwa najważniejsze czynniki podczas otwierania konta bankowego. Pomyśl o najodpowiedniejszej opcji dla siebie, aby być zdrowym finansowo w nadchodzących latach. Innym wyborem jest umieszczenie pieniędzy w tradycyjnym banku lub na cyfrowym koncie bankowym.

  Tradycyjne banki to te z typowymi lokalizacjami stacjonarnymi. Większość głównych banków krajowych uważa się za banki tradycyjne. Tymczasem cyfrowe lub internetowe konto bankowe nie ma fizycznego banku i świadczą swoje usługi wyłącznie online. W badaniu przeprowadzonym przez American Bankers Association w sierpniu 2017 r. 40% Amerykanów korzysta z internetu do celów bankowych, a 26% Amerykanów korzysta z telefonów komórkowych w bankowości. Rozwój smartfonów w znacznym stopniu przyczynił się do zmiany stylu życia, w tym bankowości. Z tego samego badania wynika, że ​​młodzi dorośli w wieku 18-29 lat używają telefonów komórkowych do uzyskiwania dostępu do swoich kont bankowych. To pokazuje, że coraz więcej ludzi skłania się ku temu o wiele łatwiejszemu sposobowi bankowości.

  Po wybraniu banku kolejnym krokiem jest przejrzenie jego rachunków bieżących. Prawie każdy bank oferuje różne rodzaje kont czekowych. Większość z nich oferuje podobne funkcje i usługi, ale zawsze uważnie przyjrzyj się opłatom.

  Jak wpływają na Ciebie opłaty bankowe? Uniknięcie opłat bankowych jest prawie niemożliwe. Przykłady typowych opłat za konto czekowe to minimalny depozyt za otwarcie, miesięczne opłaty za utrzymanie, opłaty za debet, opłaty bankomatowe, opłaty za transakcje zagraniczne i opłaty za utraconą kartę. W raporcie z 2017 roku stwierdzono, że Amerykanie płacą swojemu bankowi średnio 329 dolarów rocznie, co wynika głównie z opłat za ochronę kredytu w rachunku bieżącym. Te ukryte opłaty bardzo obciążają konsumentów, jednocześnie czyniąc prezesów tych dużych banków bogatszymi.

  Trzy najczęściej płacone opłaty za rachunki bieżące to opłaty za debet, opłaty bankomatowe i miesięczne opłaty za utrzymanie. Opłaty za debet pojawiają się, gdy wydasz więcej niż kwota dostępna na koncie czekowym. Z drugiej strony opłaty bankomatowe są naliczane, gdy wypłacasz pieniądze z innego banku niż twój. Miesięczne opłaty za utrzymanie są prawdopodobnie najbardziej powszechnymi opłatami za sprawdzenie. Prawie wszystkie większe banki narzucają to bez względu na to, jak korzystasz z konta w ciągu miesiąca.

  Porównanie banków i ich miesięcznych opłat za usługi

  Różne banki oferują nieco inne rodzaje rachunków czekowych. Ma to na celu zaspokojenie różnych potrzeb ich własnych konsumentów. Aby uzyskać jaśniejsze i lepsze zrozumienie tego, porównamy rachunki czekowe głównych banków, takich jak Wells Fargo, Chase, Bank of America, BBVA Compass, Citibank i PNC. Wszystkie oferują rachunki czekowe z różnymi miesięcznymi opłatami za usługi, które można znieść pod pewnymi warunkami.

  Wells FargoW przypadku Wells Fargo, trzeciego co do wielkości banku w USA, możesz otworzyć codzienny czek za co najmniej 25 USD i mieć miesięczną opłatę w wysokości 10 USD. Możesz jednak zrezygnować z miesięcznej opłaty, jeśli:

  • Masz 10 lub więcej zaksięgowanych zakupów kartą debetową na okres opłat lub
  • Twoje bezpośrednie wpłaty wynoszą co najmniej 500 USD lubMasz minimalne dzienne saldo w wysokości 1500 USD lubJeśli masz od 17 do 24 lat.PościgChase, największy bank w Stanach Zjednoczonych i spółka zależna JPMorgan and Chase Co. Możesz również uniknąć płacenia miesięcznych opłat, jeśli:

   • Masz bezpośrednie wpłaty o wartości co najmniej 500 USD lub
   • Twoje saldo na początku każdego dnia wynosi co najmniej 1500 USDBank AmerykiBank of America wymaga minimalnego depozytu otwierającego w wysokości 25 USD dla swojego konta Core Checking. Jego miesięczna opłata za utrzymanie wynosi 12 USD, ale możesz z niej zrezygnować pod następującymi warunkami:

    • Mieć jeden kwalifikujący się bezpośredni depozyt w wysokości 250 USD lub więcej lub
    • Minimalne dzienne saldo w wysokości 1500 USD lub więcejCitibankCitibank oferuje podstawowe konto czekowe o nazwie Simple Checking, które do otwarcia nie wymaga minimalnego depozytu. Ale ma miesięczną opłatę w wysokości 12 USD, z której można również zrezygnować, jeśli:

     • Masz jeden kwalifikujący się bezpośredni depozyt i jedną kwalifikującą się płatność rachunku miesięcznie lub
     • Masz 62 lata lub więcejPNCPNC oferuje swoje standardowe konto czekowe z minimalnym depozytem otwierającym w wysokości 25 USD i niższą miesięczną opłatą w wysokości 7 USD. Od opłaty można również odstąpić pod następującymi warunkami:

      • Konto ma średnie miesięczne saldo w wysokości 500 USD lub
      • Ma kwalifikujący się bezpośredni depozyt w wysokości 500 $ lubPosiadacz konta ma 62 lata lub więcejBBVAPodczas gdy BBVA Compass oferuje darmowe konto czekowe ClearChoice z tym samym minimalnym depozytem otwierającym 25 USD, jest to jedyny sprawdzony bank, który nie pobiera miesięcznej opłaty za usługę. Ale to konto czekowe nadal ma inne opłaty bankowe, w tym opłatę za debet, wyciągi papierowe, płatności zatrzymania, opłatę za wymianę karty i opłaty za bankomat poza siecią.

       Alternatywna opcjaJeśli nadal martwisz się, że te opłaty będą stanowić problem, istnieje inna opcja, która pomoże Ci ich całkowicie uniknąć. Chime stanowi alternatywę dla tych tradycyjnych banków. Jest to konto tylko online, co oznacza, że ​​nie ma fizycznego banku. Najlepsze w Chime jest to, że nie ma potrzeby wpłacania minimalnego depozytu za otwarcie ani miesięcznych opłat za usługi. Nie nakłada również innych ukrytych opłat bankowych, dzięki czemu możesz zatrzymać więcej swoich pieniędzy. To znaczy:

       • Brak opłaty za debet
       • Brak wymaganego salda minimalnegoBrak miesięcznej opłaty za obsługę kontaBrak opłaty za przelew bankowyBrak opłaty za wymianę kartyBrak opłaty za transakcje zagraniczneBrak opłaty za bankomatJedyną rzeczą, którą obciąża konsumenta, jest wypłata pieniędzy z bankomatu spoza sieci. To naprawdę nie jest problem. Jesteś w stanie wypłacić pieniądze z bankomatu obsługującego karty Visa, które na szczęście można znaleźć w wielu miejscach. Konto Chime to ogromna ulga dla osób, które nie chcą obciążać swoich ciężko zarobionych pieniędzy zbędnymi opłatami.

        Teraz, gdy masz już przegląd opłat bankowych niektórych głównych banków i darmowego konta czekowego Chime, gdzie zamierzasz teraz umieścić swoje pieniądze? Jeśli jesteś bardziej skłonny do tradycyjnych banków, pamiętaj, że mają one znacznie wyższe opłaty bankowe niż konta bankowe online. Opłaty mogą przyprawić Cię o ból głowy, zwłaszcza jeśli Twoje dochody są niższe.

        Kilka wskazówek przed otwarciem własnego konta bankowego
        1. Przeczytaj więcej o różnych bankach i ich ofertach rachunków czekowych. Najlepiej je porównać i określić, które konto najbardziej Ci odpowiada. Oprócz tradycyjnych banków należy również rozważyć konta bankowości internetowej, takie jak Chime, które są łatwiejsze i dostępne.
        2. Porównaj ich opłaty bankowe i zastanów się, jak wpłynie to na Twoje pieniądze. Istnieje kilka opłat bankowych, takich jak minimalna opłata za otwarcie depozytu, opłaty miesięczne, opłaty za debet i opłaty bankomatowe. Czy te opłaty pozostawią twoje pieniądze nienaruszone, czy też będzie to hit? Czy możesz ich wszystkich całkowicie uniknąć?Zważ wszystko jeszcze raz i zdecyduj. Upewnij się, że masz 100% pewności co do wybranego banku. Pomyśl o wzroście swoich pieniędzy w dłuższej perspektywie.Spojrzmy prawdzie w oczy. Opłaty bankowe mogą onieśmielać i czasami banki nie udostępniają ich z góry. Myślenie o miesięcznych opłatach, które zostaną potrącone z twojego konta, jest smutne. Duże banki nakładają większość tych opłat bankowych, pozostawiając konsumentom po prostu przestrzeganie ich i odebranie części pieniędzy. Na szczęście istnieją już nowe opcje, takie jak Chime, które oferują znacznie wygodniejszy sposób bankowości bez ukrytych opłat. Bez zbędnych opłat będziesz mógł wydawać swoje pieniądze w dowolny sposób, nie tracąc przy tym niektórych, inaczej niż wtedy, gdy musisz uiścić pewne opłaty bankowe.

         Końcowe przemyślenia

         Podsumowując, umiejętność zarządzania swoimi finansami tak wcześnie, jak to możliwe, jest dobrym początkiem bycia dorosłym. Najlepiej jest mieć bezpieczny sposób na przechowywanie pieniędzy, aby mieć coś do wydania, zwłaszcza w nagłych wypadkach. Jest wiele banków do wyboru i powinieneś spróbować dowiedzieć się więcej o każdym z nich przed otwarciem konta czekowego. Główne banki nakładają opłaty bankowe, takie jak miesięczne opłaty za utrzymanie, więc dobrym pomysłem jest porównanie różnych banków, aby określić, gdzie Twoje pieniądze nie ucierpią.

         Jednak istnieje już wygodniejszy i skuteczniejszy sposób na zatrzymanie pieniędzy bez obawy, że będą one potrącane co miesiąc. Chime to internetowe konto bankowe, które umożliwia otwarcie konta za pomocą smartfona lub komputera. Co więcej, umożliwia przeglądanie konta w aplikacji bankowości mobilnej zawsze i wszędzie. Koniec z wychodzeniem z domu i chodzeniem do banku tylko po to, by sprawdzić stan konta. Jeśli nie jesteś fanem brzydkich opłat, rozważ złożenie wniosku o konto wydatków Chime. Nie obiecuje żadnych ukrytych opłat, więc będziesz mógł cieszyć się wydawaniem pieniędzy. Będziesz także mógł mądrze zarządzać swoimi finansami, korzystając jedynie ze smartfona.

         Jak ubiegać się o bezproblemowe konto Chime

         Jeśli zdecydowałeś się otworzyć darmowe konto czekowe w Chime, oto kroki, aby je założyć:

         1. Otwórz darmowe konto Chime Mając tylko komputer i połączenie z Internetem, możesz otworzyć własne konto wydatków Chime. To jest bardzo łatwe. Nie ma potrzeby wychodzenia z domu i wypełniania dokumentów. Twoje dane osobowe są chronione, więc są również bezpieczne. Nie musisz nawet wnosić opłaty za otwarcie!

         2. Pobierz aplikację Konto Chime Aplikacja bankowości mobilnej pomaga śledzić wszystkie transakcje i saldo.

         3. Wpłać swoją wypłatę na swoje konto wydatków Funkcja wpłaty bezpośredniej umożliwia skierowanie płatności bezpośrednio na konto. Dzięki niemu otrzymujesz również wynagrodzenie wcześniej niż inni, co daje Ci więcej czasu na zarządzanie swoimi finansami.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy