Mój samochód został przejęty, co się dzieje dalej?

17 lutego 2021
 • 31 marca 2019 roku
 • | Megan FoukesRepossessionPo przejęciu samochodu możesz spróbować go odzyskać lub pozwolić pożyczkodawcy sprzedać go na aukcji i spłacić pozostały dług. Chociaż nie jesteśmy prawnikami i nie możemy udzielić Ci porady prawnej, możemy Ci powiedzieć, jakie masz opcje po przejęciu pojazdu i jakie są Twoje podstawowe prawa.

  Odzyskanie samochodu po przejęciu

  To, co możesz zrobić, aby odzyskać samochód po przejęciu go, zależy od stanu, w którym mieszkasz i ile jesteś winien. Masz dwie główne możliwości odzyskania pojazdu:

  • Odkup samochód – Odkupienie pojazdu to najczęstszy sposób na odzyskanie samochodu po repozytorium. Aby wykupić pojazd, musisz spłacić saldo pożyczki plus wszelkie opłaty za przejęcie, przechowywanie i opłaty prawnicze, jeśli dotyczy. Twój pożyczkodawca jest zobowiązany do przesłania Ci listu wyjaśniającego Twoje prawo do wykupu samochodu w ciągu pięciu dni od jego odzyskania. Pismo powinno zawierać całkowitą należną kwotę oraz okres, w którym musisz wykupić pojazd.
  • Przywróć pożyczkę – jeśli Twój stan lub pożyczkodawca na to zezwala, możesz przywrócić pożyczkę. Przywrócenie oznacza, że ​​spłacasz wszystkie zadłużone kwoty plus dodatkowe opłaty w jednej kwocie ryczałtowej, aby zapewnić bieżący stan pożyczki. Musisz otrzymać wycenę przywrócenia od pożyczkodawcy, która powinna zostać uwzględniona w oficjalnym zawiadomieniu o Twoim prawie do przywrócenia. Informacje, których potrzebujesz, to kwota wymagana, aby pożyczka była aktualna oraz liczba dni, przez które masz spłacać pożyczkodawcę (zwykle 15).Jeśli nie wykupisz lub nie przywrócisz samochodu na czas, pożyczkodawca może przystąpić do procesu przejęcia i sprzedać pojazd na aukcji. Pożyczkodawca jest zobowiązany do przesłania powiadomienia o tym, kiedy i gdzie odbywa się aukcja, a Ty możesz uczestniczyć, a nawet licytować samochód, aby go odzyskać.

   Nawet jeśli nie uda Ci się odzyskać pojazdu, po jego sprzedaży musisz zapłacić saldo braków. Jeśli nie możesz i masz kłopoty finansowe, ostatnią deską ratunku może być złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości.

   Twoje prawa do przejęcia

   Niestety, większość stanów zezwala pożyczkodawcy na przejęcie samochodu bez uprzedniego powiadomienia, co oznacza, że ​​Twój pojazd może zostać odkupiony, jeśli kupujesz artykuły spożywcze lub jesteś w pracy.

   Są jednak rzeczy, których pożyczkodawca i osoba odkupująca nie mogą zrobić:

   • Nie mogą zatrzymać twoich rzeczy osobistych – jeśli masz jakieś rzeczy osobiste pozostawione w samochodzie w momencie jego przejęcia, agencja repo musi je zwrócić. W wielu stanach pożyczkodawca musi dostarczyć listę przedmiotów znalezionych w pojeździe.
   • Twoja własność nie może zostać uszkodzona – pracownikowi repo nie wolno naruszać pokoju ani siłą wchodzić na teren prywatny w celu odebrania samochodu. Przykładem może być zaparkowanie pojazdu w zamkniętym i zaryglowanym garażu. Jeśli samochód jest na otwartej przestrzeni lub nawet siedzi na podjeździe, nie jest to uważane za naruszenie pokoju i mogą go wykorzystać. Nie możesz zostać zaatakowany fizycznie ani słownie – każda forma agresji wobec ciebie jest również naruszeniem pokoju. Jeśli grożą Ci lub fizycznie napadają, aby zdobyć pojazd, natychmiast wezwij policję.Jeśli masz dalsze pytania dotyczące praw przysługujących Ci podczas przejęcia, skontaktuj się ze swoim prawnikiem. Jeśli któraś z tych zasad zostanie złamana, powinieneś omówić z nimi sytuację.

    Szukasz finansowania auto po przejęciu?

    Jeśli straciłeś samochód w wyniku przejęcia i nie mogłeś go odzyskać, możesz się zastanawiać, jak nowo uszkodzony kredyt wpływa na Twoje szanse na otrzymanie kolejnej pożyczki samochodowej.

    Rozumiemy, jak stresujące może być uzyskanie finansowania samochodu po repo i chcemy Ci pomóc. W Auto Credit Express pomagamy klientom, którzy borykają się ze złymi kredytami, w tym z przejęciem, w znalezieniu finansowania od ponad 20 lat.

    Nie jesteśmy pożyczkodawcami, ale możemy połączyć Cię ze specjalną firmą finansową w Twojej okolicy, która ma pożyczkodawców chętnych do radzenia sobie w wyjątkowych sytuacjach złego kredytu. Rozpoczęcie pracy jest łatwe, wystarczy wypełnić nasz bezpłatny formularz wniosku o pożyczkę samochodową, a my od razu połączymy Cię z najbliższym dealerem.

   • ĆwierkaćUzyskaj bezpłatną zdolność kredytową już teraz i uzyskaj kopię swojego najnowszego raportu kredytowego!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy