Nie zapisuj się do bezpłatnego monitorowania kredytu Equifax! Oto, co należy zrobić

17 lutego 2021

Po tym, jak Equifax ujawnił, że „incydent cyberbezpieczeństwa potencjalnie ujawnił dane osobowe 143 milionów Amerykanów, agencja informacji kredytowej założyła stronę internetową, aby poinformować konsumentów, czy mogli zostać dotknięci.

Ale wiele osób, w tym ja, twierdzi, że strona internetowa pozostawiła im więcej pytań niż odpowiedzi.

Co musisz wiedzieć o witrynie internetowej Equifax dotyczącej naruszenia bezpieczeństwa danych

Ekspert finansowy Clark Howard powiedział, że jest to „absolutnie najgorszy wyciek danych w historii współczesności, więc jest zrozumiałe, dlaczego tak wielu ludzi rzuciło się do Internetu, aby sprawdzić, czy mają powód do zmartwień.

Kiedy wchodzisz na stronę EquifaxSecurity2017.com, pierwszą rzeczą, którą widzisz, jest podsumowanie nagłówków, które pojawiały się w wiadomościach na całym świecie:

  • Przestępcy wykorzystali lukę w zabezpieczeniach aplikacji internetowej z siedzibą w USA, aby uzyskać dostęp do określonych plików
  • Nieautoryzowany dostęp miał miejsce od połowy maja do lipca 2017 r
  • Dostępne informacje obejmują przede wszystkim nazwiska, numery ubezpieczenia społecznego, daty urodzenia, adresy i, w niektórych przypadkach, numery prawa jazdy
  • Uzyskano dostęp do numerów kart kredytowych około 209 000 konsumentów w USA i niektórych dokumentów spornych dotyczących około 182 000 konsumentów w USA
  • Nieautoryzowany dostęp do ograniczonych danych osobowych niektórych mieszkańców Wielkiej Brytanii i Kanady

Według strony internetowej Equifax, możesz kliknąć „Potencjalny wpływ, aby dowiedzieć się, czy możesz zostać dotknięty tym problemem i zapisać się na rok bezpłatnego monitorowania plików kredytowych i ochrony przed kradzieżą tożsamości.

Kiedy kliknąłem ten link, poproszono mnie o podanie mojego nazwiska i ostatnich sześciu cyfr numeru ubezpieczenia społecznego.

Po wypełnieniu wymaganych informacji Equifax nie udzielił mi odpowiedzi „tak lub „nie na temat tego, czy jestem bezbronny. Próbowałem po raz drugi i otrzymałem tę odpowiedź:

„Na podstawie dostarczonych informacji uważamy, że incydent nie miał wpływu na Twoje dane osobowe.

Westchnienie ulgi? Nie tak szybko! Za trzecim razem otrzymałem inną odpowiedź. Equifax powiedział, że incydent mógł mieć wpływ na moje dane osobowe.

Więc czy to miało na mnie wpływ, czy nie? Nadal nie mam odpowiedzi „tak lub „nie, ale brzmi to jak „może.

Firma Equifax podała mi datę rejestracji na powrót do witryny w celu zarejestrowania się w TrustedID Premier, bezpłatnej ochronie przed kradzieżą tożsamości i monitorowaniu plików kredytowych.

Następnie zadzwoniłem do call center Equifax pod numer 866-447-7559 w celu wyjaśnienia, ale linia była zajęta. Wyobraź sobie, że.

Mój następny telefon był do Clarka i powiedział, że nie powinieneś zapisywać się do programu Equifax! Naruszenie jest tak poważne, że przestępcy będą mogli wykorzystywać te informacje przez dziesięciolecia, więc jeden rok TrustedID Premier to za mało.

„Moja rada brzmi: nie wchodź na stronę internetową Equifax. Załóżmy, że jesteś dotknięty i działaj zgodnie z tym – powiedział Clark.

Jeśli sprawdziłeś już witrynę Equifax – tak jak ja – po prostu nie cofaj się do daty, w której otrzymałeś informację o zakończeniu procesu rejestracji.

Zamiast tego Clark zaleca zarejestrowanie się w monitoringu kredytów Credit Karma. W 100% za darmo!

Wykonaj te dwa kroki, aby chronić swoją tożsamość:

  1. Załóż konto w creditkarma.com, aby otrzymywać bezpłatne monitorowanie kredytu i powiadomienia o podejrzanej aktywności
  2. Zamroź swój kredyt we wszystkich trzech głównych biurach kredytowych

Clark: Jedyną odpowiedzią jest zamrożenie kredytu

W takim przypadku najlepszym sposobem na ochronę siebie jest zamrożenie kredytu. Indywidualna konfiguracja z Equifax, Experian i TransUnion będzie prawdopodobnie kosztować cię kilka dolarów, ale zamrożenie kredytu powstrzyma przestępców.

Zamrożenie kredytu umożliwia zapieczętowanie raportów kredytowych i użycie osobistego numeru identyfikacyjnego (PIN), który tylko Ty znasz i którego możesz użyć do tymczasowego „rozmrożenia kredytu, gdy konieczne jest rozpatrzenie uzasadnionych wniosków o kredyt i usługi. Dodatkowa warstwa zabezpieczeń oznacza, że ​​złodzieje nie mogą ustanowić nowego kredytu w Twoim imieniu, nawet jeśli są w stanie uzyskać Twoje dane osobowe.

Zamrożenie plików kredytowych nie ma żadnego wpływu na istniejące linie kredytowe, takie jak karty kredytowe. Możesz nadal z nich korzystać tak jak regularnie, nawet jeśli Twój kredyt jest zamrożony.

Koszt zamrożenia raportu kredytowego waha się zwykle od około 3 do 10 USD na osobę na biuro, chociaż niektóre stany nie pobierają opłaty.

Equifax opublikował następującą aktualizację na swojej stronie internetowej 11 września:

Jesteśmy zobowiązani do informowania konsumentów o krokach, które podejmujemy, aby zapewnić im potrzebne wsparcie i rozwiązać wszelkie problemy, z którymi mają do czynienia w odpowiedzi na ten incydent. Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy konsumenci nadal borykają się z wyzwaniami iw odpowiedzi wprowadziliśmy następujące aktualizacje:

1) Dostosowaliśmy generowanie kodu PIN w celu

zamrożenia zabezpieczeń Rozumiemy i doceniamy fakt, że konsumenci mają pytania dotyczące sposobu generowania kodu PIN dla konsumenta inicjującego zamrożenie bezpieczeństwa Equifax. Wszyscy konsumenci, którzy dokonają blokady bezpieczeństwa, otrzymają losowo wygenerowany kod PIN.

2) Wsparcie Call Center

Kiedy zdaliśmy sobie sprawę, że huragan Irma może wpłynąć na niektóre czasy oczekiwania w naszym call center, zorganizowaliśmy szybkie zwiększenie liczby agentów, aby zastąpili agentów dotkniętych burzą i zaktualizowaliśmy naszą stronę internetową, aby klienci byli świadomi sytuacji.

3) Wyjaśnienie dotyczące automatycznej rejestracji w TrustedID Premier Nie wymagamy podania

danych karty kredytowej klienta podczas rejestracji w celu bezpłatnego monitorowania plików kredytowych i ochrony przed kradzieżą tożsamości, którą oferujemy wszystkim konsumentom w USA. Konsumenci, którzy zarejestrują się w programie TrustedID Premier, nie będą automatycznie rejestrowani ani obciążani kosztami po zakończeniu bezpłatnego roku programu TrustedID Premier.

4) Oczywiste łącze ze strony Equifax.com

Aby ułatwić konsumentom znalezienie strony internetowej poświęconej informowaniu o tym incydencie, zmieniliśmy konfigurację naszej witryny internetowej www.equifax.com, tak aby łącze było bardziej widoczne.

5) Dostosowano TrustedID Premier i Clarified Equifax.com

Dodaliśmy często zadawane pytania do naszej witryny internetowej, aby potwierdzić, że zarejestrowanie się w bezpłatnym monitorowaniu plików kredytowych i ochronie przed kradzieżą tożsamości, które oferujemy w ramach tego incydentu związanego z cyberbezpieczeństwem, nie zrzeka się żadnych praw do podjąć kroki prawne. Usunęliśmy ten język z Warunków użytkowania w witrynie internetowej www.equifaxsecurity2017.com. Warunki użytkowania na www.equifax.com nie mają zastosowania do produktu TrustedID Premier oferowanego konsumentom w wyniku incydentu związanego z cyberbezpieczeństwem.

Wsłuchujemy się w problemy i sugestie konsumentów. Pomagają one w dalszym informowaniu o naszych działaniach, a teraz udostępniamy regularne aktualizacje na tej stronie. Dziękujemy za nieustającą cierpliwość i opinie w miarę ulepszania tego procesu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy