Oprocentowanie kredytów hipotecznych dzisiaj, 1 września 2020 r. | Ceny rosną

17 lutego 2021

Kilka kluczowych oprocentowania kredytów hipotecznych wzrosło dzisiaj. Średnia dla 30-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu była wyższa, ale średnia stopa dla 15-letniego kredytu hipotecznego spadła. Wzrosła średnia stopa oprocentowania kredytów hipotecznych o zmiennej stopie procentowej 5/1, czyli ARM, najpopularniejszego rodzaju kredytów hipotecznych o zmiennej stopie procentowej.

Oprocentowanie kredytów hipotecznych zmienia się codziennie, ale ogólnie pozostaje znacznie niższe niż przed Wielką Recesją. Jeśli szukasz kredytu hipotecznego, może to być świetny moment na ustalenie kursu. Po prostu nie rób tego bez wcześniejszych zakupów.

Znajdź odpowiednią stopę procentową kredytu hipotecznego dla swoich określonych kryteriów.

30-letnie stałe kredyty hipoteczne

Średnia 30-letnia oprocentowanie kredytów hipotecznych wynosi 3,10 procent, co oznacza wzrost o 7 punktów bazowych w ciągu ostatnich siedmiu dni. Tym razem miesiąc temu średnie oprocentowanie 30-letniego kredytu hipotecznego było niższe i wyniosło 3,04 proc.

Przy obecnym średnim kursie zapłacisz kapitał i odsetki w wysokości 427,02 USD za każde pożyczone 100 000 USD. To dodatkowe 3,80 USD w porównaniu z zeszłym tygodniem.

Możesz skorzystać z kalkulatora spłaty kredytu hipotecznego Bankrate, aby oszacować miesięczne płatności i zobaczyć, ile zaoszczędzisz, dodając dodatkowe płatności. Pomoże Ci również określić, jakie odsetki zapłacisz w całym okresie pożyczki.

15-letnie stałe kredyty hipoteczne

Średnia 15-letnia oprocentowanie kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu wynosi 2,57%, czyli o 3 punkty bazowe mniej w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Miesięczne spłaty 15-letniego kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu będą kosztować około 670 USD za każde 100 000 USD pożyczonych kredytów. Może to uszczuplić Twój miesięczny budżet niż 30-letni kredyt hipoteczny, ale wiąże się z pewnymi wielkimi zaletami: w ciągu całego okresu spłaty pożyczki wydasz kilka tysięcy dolarów w całości spłaconych odsetek i znacznie szybciej zbudujesz kapitał.

5/1 ARMs

Średnia stopa oprocentowania kredytu hipotecznego o regulowanym oprocentowaniu 5/1 wynosi 3,32 procent, dodając 1 punkt bazowy sprzed tygodnia.

Tego typu pożyczki są najlepsze dla osób, które oczekują sprzedaży lub refinansowania przed pierwszą lub drugą korektą. Stawki mogą być znacznie wyższe, gdy pożyczka zostanie dostosowana po raz pierwszy, a następnie.

Miesięczne płatności na 5/1 ARM przy 3,32 procent kosztowałyby około 439 dolarów za każde 100 000 dolarów pożyczonych w ciągu pierwszych pięciu lat, ale później mogą wzrosnąć o setki dolarów, w zależności od warunków pożyczki.

Dokąd zmierzają stawki

Aby zobaczyć, gdzie panel ekspertów Bankrate spodziewa się wzrostu stóp, zapoznaj się z naszymi prognozami dotyczącymi kredytów hipotecznych na ten tydzień.

Chcesz zobaczyć, jakie są obecnie stawki? Pożyczkodawcy w całym kraju odpowiadają na naszą ankietę dotyczącą stawek kredytów hipotecznych w dni powszednie, aby przedstawić najbardziej aktualne dostępne stawki. Tutaj możesz zobaczyć najnowsze średnie stawki rynkowe dla szerokiej gamy pożyczek na zakup:

Średnie oprocentowanie kredytów hipotecznych

Produkt Oceniać Zeszły tydzień Zmiana 3,10%3,03%+0.072,57%2,60%-0,033,15%3,05%+0,103,14%3,22%-0,08
Naprawiono 30 lat Naprawiono 15 lat 30-letni stały jumbo 30-letni stały refinansowanie
Stawki od 1 września 2020 r.

Czy powinieneś zablokować oprocentowanie kredytu hipotecznego?

Blokada kursu gwarantuje Twoje oprocentowanie przez określony czas. Pożyczkodawcy często oferują 30-dniowe blokady kursu za opłatą lub włączają cenę blokady kursu do kredytu. Niektórzy pożyczkodawcy blokują stawki na dłuższe okresy, nawet przekraczające 60 dni, ale takie blokady mogą być drogie. Na dzisiejszym niestabilnym rynku niektórzy pożyczkodawcy zablokują stopę procentową tylko na dwa tygodnie, ponieważ nie chcą podejmować niepotrzebnego ryzyka.

Zaletą blokady stóp procentowych jest to, że jeśli stopy procentowe wzrosną, zostaniesz zablokowany na stopie gwarantowanej. Niektórzy pożyczkodawcy mają opcję blokady o zmiennym oprocentowaniu, która pozwala uzyskać niższą stopę procentową, jeśli stopy procentowe spadną przed zamknięciem pożyczki. W warunkach spadku stopy blokada może być warta swojej ceny. Ponieważ nie ma gwarancji, dokąd zmierza oprocentowanie kredytów hipotecznych w przyszłości, rozsądne może być zablokowanie niskiego oprocentowania zamiast wstrzymywania się z potencjalnym dalszym spadkiem.

Pamiętaj: podczas pandemii wszystkie aspekty zamykania nieruchomości i kredytów hipotecznych trwają znacznie dłużej niż zwykle. Spodziewaj się, że zamknięcie nowego kredytu hipotecznego zajmie co najmniej 60 dni, a refinansowanie co najmniej miesiąc.

Dlaczego oprocentowanie kredytów hipotecznych rośnie i spada?

Szereg czynników ekonomicznych wpływa na oprocentowanie kredytów hipotecznych. Wśród nich są inflacja i bezrobocie. Wyższa inflacja zwykle prowadzi do wyższych stóp kredytów hipotecznych. Jest też odwrotnie; gdy inflacja jest niska, zazwyczaj są też stopy kredytów hipotecznych. Wraz ze wzrostem inflacji dolar traci wartość. To odsuwa inwestorów od papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką (MBS), co powoduje spadek cen i wzrost rentowności. Kiedy zyski rosną, stopy procentowe stają się droższe dla pożyczkobiorców.

Silna gospodarka oznacza zwykle więcej ludzi kupujących domy, co napędza popyt na kredyty hipoteczne. Ten zwiększony popyt może spowodować wzrost stawek. Jest też odwrotnie; mniejszy popyt może spowodować spadek stawek.

Migawka stopy kredytu hipotecznego

Stawki kredytów hipotecznych były niestabilne z powodu pandemii COVID-19. Ogólnie jednak stawki były niskie. Przez pewien czas niektórzy pożyczkodawcy podnosili stawki, ponieważ walczyli z popytem. Ogólnie jednak stawki stale utrzymują się poniżej 4 procent, a nawet spadają do średnich i niskich 3. Jest to szczególnie dobry moment dla osób, które mają dobry lub bardzo dobry kredyt, aby zablokować niski oprocentowanie kredytu na zakup. Jednak pożyczkodawcy podnoszą również standardy kredytowe dla pożyczkobiorców i żądają wyższych zaliczek, próbując zmniejszyć swoje ryzyko.

Metodologia: stawki, które widzisz powyżej, są średnimi dla witryny Bankrate.com. Obliczenia te są wykonywane po zamknięciu poprzedniego dnia roboczego i obejmują kursy i / lub zyski, które zgromadziliśmy tego dnia dla określonego produktu bankowego. Średnie dla witryny Bankrate.com są niestabilne – pomagają konsumentom obserwować zmiany kursów z dnia na dzień. Instytucje uwzględnione w tabelach „Średnia dla witryny Bankrate.com będą się różnić z dnia na dzień, w zależności od tego, jakie stawki instytucji zbierzemy w danym dniu i przedstawimy na stronie.

Aby dowiedzieć się więcej o różnych średnich stawkach publikowanych przez Bankrate, zobacz „Zrozumienie średnich stawek Bankrate.

Przeczytaj o innych warunkach pożyczki:
 • Dziś refinansuj stopy procentowe
 • 30-letnie stopy procentowe

  Poznaj inne rodzaje pożyczek

  Rodzaj pożyczki
  Ceny zakupu
  Stawki refinansowania
  Powyższa tabela zawiera linki do stron poświęconych pożyczkom, aby pomóc naszym czytelnikom dowiedzieć się więcej o stawkach według rodzaju produktu.
  Pożyczka na 30 lat Dzisiejsze 30-letnie oprocentowanie kredytów hipotecznych 30-letnie stopy procentowe refinansowania
  Pożyczka na 20 lat Oprocentowanie 20-letnich kredytów hipotecznych 20-letnie stawki refinansowania
  Pożyczka na 15 lat Aktualne stawki kredytów hipotecznych na 15 lat 15-letnie stawki refinansowania
  Pożyczka na 10 lat Aktualne stawki 10-letnich kredytów hipotecznych 10-letnie stawki refinansowania
  Pożyczka FHA Oprocentowanie pożyczki FHA Stopy procentowe refinansowania FHA
  Pożyczka VA Aktualne stawki kredytów hipotecznych VA Stopy procentowe VA Refi
  Pożyczka ARM Stopy procentowe ARM Aktualne stawki refinansowania ARM
  Pożyczka Jumbo Stawki kredytów hipotecznych Jumbo Stopy refinansowania pożyczki Jumbo


  Film: Zasiłki dla bezrobotnych opodatkowane jako zwykły dochód – jak uniknąć uderzenia podatkowego (CNBC)

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy