Zabezpieczenie kredytu gruntowego: jakie pożyczkodawcy zaakceptują

17 lutego 2021
Category: Dobra Ocena

Aby zrozumieć warunki i ograniczeniakredytów gruntowychihipotecznych, należy zrozumieć różnice między nimi. Sprawdź warunki i ograniczenia każdego pożyczkodawcy. Upewnij się, że wiesz, na co się zgadzasz, kiedy podpisujesz końcowe dokumenty. Istnieje wiele różnic w polityce pożyczkodawcy i państwa. Zapoznaj się z wymaganiami państwa i pożyczkodawcy.

Cechy kredytu gruntowego:

Kredyt gruntowy niesie większe ryzyko niż kredyt hipoteczny. Pożyczkobiorcy bardzo łatwo jest przestać spłacać pożyczkę i zostawić pożyczkodawcy część majątku do rozładunku. Stopy procentowe i zaliczki są wyższe. Pożyczki te mogą być zabezpieczone lub niezabezpieczone.

Istnieją pożyczki na grunty nieulepszane i grunty ulepszone. Niektóre zasady i ograniczenia są dostosowane do tych dwóch typów. Istnieją wyższe zaliczki i stopy procentowe w przypadku nieulepszonych kredytów gruntowych. Pożyczkodawcy są również wybredni, jeśli chodzi o nieulepszone pożyczki gruntowe. Pożyczkodawcy zwracają uwagę na lokalizację i dostępność mediów. Przyjrzyj się dokładnie wymaganej zaliczce. Niektórzy pożyczkodawcy wymagają 50% zniżki na sfinansowanie tego rodzaju pożyczki na grunty.

Pożyczka na ulepszoną nieruchomość jest znacznie łatwiejsza do zakwalifikowania. Zakup ziemi, która nie wymaga uzupełnień lub ulepszeń, aby była używana zgodnie z przeznaczeniem. Pożyczka jest zazwyczaj spłacana, gdy pożyczkobiorca otrzymuje kredyt hipoteczny.

Pożyczki gruntowe są podobne pod względem czasu do pożyczek pod zastaw domu. Typowa pożyczka gruntowa ma termin zapadalności za 10 – 15 lat. Odsetki od tych pożyczek mogą, ale nie muszą, podlegać odliczeniu. Skontaktuj się z ekspertem podatkowym, aby sprawdzić, czy Twoja pożyczka gruntowa kwalifikuje się do odliczenia.

Kredyt hipoteczny wykorzystuje nieruchomość lub majątek osobisty jako zabezpieczenie długu. Właściciel otrzymuje warunkową własność. Jeśli nie spłacasz kredytu hipotecznego, nie jesteś już właścicielem domu, pożyczkodawca tak.

Zwykle wymagana jest zaliczka w wysokości 20%, ale niektórzy pożyczkodawcy będą z tobą współpracować. Jest więcej opcji niż w przypadku pożyczki gruntowej. Kredyt hipoteczny ma dłuższe życie niż kredyt gruntowy. Hipoteka to standardowa pożyczka dla osób fizycznych i firm na zakup nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych bez konieczności wpłacania całej kwoty z góry. Kredytobiorca może posiadać kredyt hipoteczny do 40 lat.

Stopy procentowe są różne. Pożyczkodawca może zaoferować kilka rodzajów. Stałe stawki, które nie zmniejszają się ani nie zwiększają. Regulowane stawki, które dostosowują się zgodnie z ustalonym harmonogramem, w górę lub w dół. Warunki te różnią się znacznie w zależności od pożyczkodawcy i stanu.

Nowe wiadomości na temat pożyczek

W miarę jak rząd próbuje uregulować i zatrzymać złe praktyki kredytowe, na rynku nieruchomości pojawiają się nowe warunki i ograniczenia. Kredytodawcy nie są zobowiązani do przedstawiania kredytobiorcy szacunkowych kosztów kredytu hipotecznego. Pożyczkodawcy muszą to zrobić w ciągu co najmniej 72 godzin. Kary przedpłaty są teraz ograniczone.

Dobra ocena kredytowa jest teraz ważniejsza. W przeszłości kredytobiorca o średniej zdolności kredytowej nadal mógł otrzymać kredyt hipoteczny o niskim oprocentowaniu. Teraz wymagania kredytowe są zwiększone. Im niższa jest Twoja zdolność kredytowa, tym wyższe oprocentowanie.

Robić zakupy

Każdy pożyczkodawca będzie miał inne warunki i ograniczenia. Koniecznie trzeba rozejrzeć się za najlepszą ofertą. Na dzisiejszym rynku mieszkaniowym kredytobiorcy muszą popracować nad uzyskaniem zgody na kredyt, a następnie pracować na warunkach i ograniczeniach. Sprawdź wymagania pożyczkodawców, jeśli ich nie spełniasz, sprawdź inne. Nie ubiegaj się o pożyczkę, której nie możesz spełnić wszystkich wymagań.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy