Zrozumienie wyciągu spłaty kredytu hipotecznego

17 lutego 2021

7 kwietnia 2017 r. Justin

Zdecydowałeś się sprzedać swój dom lub refinansować istniejącą pożyczkę. W ten sposób spłacasz pożyczkę wcześniej. Prawdopodobnie będziesz potrzebować oświadczenia o spłacie kredytu hipotecznego. Określa, ile musisz spłacić pożyczkę, saldo i wszystko, zanim będziesz mógł przeforsować refinansowanie lub zostać rozliczonym z długu hipotecznego.

Spłata kredytu hipotecznego nie jest saldem hipotecznym

Kwoty spłaty kredytu hipotecznego nie należy mylić z saldem kredytu hipotecznego. Pierwsza obejmuje niespłacone saldo kredytu hipotecznego oraz niezapłacone odsetki i opłaty. W związku z tym jest często wyższa niż niespłacone saldo kredytu hipotecznego na wyciągach pożyczki.

Widzisz, spłacasz kredyt hipoteczny z dołu. Oznacza to, że to, co zapłaciłeś w sierpniu, jest w zasadzie odsetkami za lipiec.

Powiedzmy, że kupiłeś dom i zamknąłeś kredyt na zakup, Twoja pierwsza rata kredytu hipotecznego za bieżący miesiąc będzie odzwierciedlać odsetki z poprzedniego miesiąca. W przypadku refinansowania spłata kredytu hipotecznego będzie zależeć od daty zamknięcia nowej pożyczki, ponieważ być może będziesz musiał zapłacić za niezapłacone odsetki.

Obliczanie kwoty spłaty kredytu hipotecznego

W pisemnym wniosku skierowanym do pożyczkodawcy zanotujesz swoje imię i nazwisko, adres nieruchomości, żądaną datę spłaty itp.

Pożyczkodawca obliczy następnie kwotę spłaty kredytu hipotecznego na podstawie dziennych odsetek lub dziennej stopy procentowej. Zakładając, że żądaną datą spłaty jest 30 kwietnia, kwota wypłaty będzie zawierała odsetki dzienne za cały kwiecień, ponieważ miesięczna rata, którą dokonasz pierwszego kwietnia, pokrywa odsetki za marzec.

Twoja kwota spłaty kredytu hipotecznego jest ważna tylko do żądanej daty spłaty, znanej również jako data spłaty. W przypadku wygaśnięcia terminu przydatności do spożycia lub późniejszego zakończenia pożyczki, poniesiesz dodatkowe odsetki dzienne i będziesz musiał zamówić nowe zestawienie spłat.

Kwota spłaty kredytu hipotecznego będzie obejmować wszelkie niezapłacone opłaty kredytowe, takie jak opłaty za zwłokę i opłaty karne z tytułu przedpłaty. Ponieważ spłacasz swoją pożyczkę wcześniej, pożyczkodawca nie będzie w stanie otrzymać pieniędzy z niepobranych odsetek, w związku z czym naliczy opłatę karną w celu odzyskania strat.

Przeglądanie wyciągu spłaty kredytu hipotecznego

Na wyciągu spłaty kredytu hipotecznego prawdopodobnie zobaczysz następujące szczegóły:

  1. Twoje niespłacone saldo kredytu hipotecznego
  2. Twoja dzienna kwota odsetek lub kwota dziennaTwoje zainteresowanie przez datę ważnościTwoja opłata za wyciąg z wypłatyTwoja łączna kwota wypłatyŻadne zestawienia spłat kredytu hipotecznego nie są takie same. Twój pożyczkodawca może odliczyć saldo depozytu od kwoty wypłaty, ale nie jest do tego zmuszony. Najprawdopodobniej będziesz otrzymywać czeki jako zwrot środków z salda Escrow.

    Dopóki pożyczkodawca nie otrzyma kwoty spłaty, kontynuuj dokonywanie miesięcznych płatności.

    Jeśli masz pożyczkę FHA, datą ważności będzie ostatni dzień miesiąca. Niektórzy właściciele domów zamykają swoje pożyczki do tego dnia, aby uniknąć płacenia odsetek za kolejny cały miesiąc.

    Na przykład, jeśli przegapiłeś zamknięcie pożyczki 30 kwietnia i zamknąłeś pożyczkę 6 maja, będziesz musiał zapłacić wszystkie odsetki za maj zgodnie z wyciągiem FHA, nawet jeśli zamknięcie miało miejsce w pierwszym tygodniu miesiąca.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy